Włamywacz – nałogowiec

Wybijał szyby w samochodach i kradł z wnętrza wartościowe przedmioty. Wartość strat oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 32-latka, jest on podejrzany o 10 włamań do samochodów.

32-latek działał późną nocą i wczesnym rankiem w centrum Poznania. Najpierw obserwował auta i gdy widział w nich cenne przedmioty, wybijał szyby i kradł wartościowe rzeczy. W sumie włamał się do 10 pojazdów. Skradł z nich m.in. skórzane paski do zegarków o wartości ok. 50 tys. złotych, kosmetyki, elektronarzędzia, telewizory.

fot. policja

Wpadł po tym, gdy policjanci zaczęli analizować kartoteki włamywaczy. Wytypowali kilku podejrzanych. Jeden z typów okazał się strzałem w dziesiątkę. Gdy policjanci zjawili się u 32 latka, ten akurat był w piwnicy i przeglądał swoje łupy. Co ciekawe, zatrzymany kilka tygodni wcześniej opuścił areszt. Siedział w związku z innymi włamaniami do samochodów.

fot. policja

Poznaniak usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków, które zostały przy nim znalezione. Wartość skradzionych przedmiotów została wstępnie oszacowana na ponad 100 tys. złotych. Policjanci zwrócili już część rzeczy właścicielom. Podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi do 10 lat więzienia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl