Wiosna „przykickała” do Starego Browaru. Wróciły zające. Wiosną wróci food hall? [ZDJĘCIA]

Stary Browar w Poznaniu ponownie wprowadził zające, które przykuwają uwagę mieszkańców od kilkunastu lat. Zające towarzyszą poznaniakom w okresie Wielkanocy. Do Starego Browaru w Poznaniu „przykickały” w połowie lutego 2024 roku.

To wielkanocna tradycja Starego Browaru, polegająca na prezentacji i sprzedaży zajączków. Co roku, tuż przed nadejściem wiosny, centrum handlowe zaskakuje klientów nową odsłoną figurek. Zające, które początkowo pojawiają się niespodziewanie w przestrzeni Atrium i Pasażu, stają się dostępne dla klientów kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi.

Figurki te zdobyły wiernych fanów, a niektórzy kolekcjonerzy chwalą się posiadaniem wszystkich edycji kolorystycznych. Sława zajączków Starego Browaru sięga poza granice regionu, przyciągając kolekcjonerów nawet spoza Polski. Wśród ich posiadaczy znajdują się znane osobistości z różnych środowisk, od aktorów i polityków po sportowców i dziennikarzy.

Co z food hall w Starym Browarze?

Od czasu pandemii COVID-19 nie ma w Starym Browarze strefy food hall (strefa z ofertą gastronomiczną). Jak powiedziała w wywiadzie z marca 2023 roku dla retailnet.pl, Magdalena Kowalek, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem, food hall zaplanowano na wiosnę z okazji 20-lecia. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, otwarcie miałoby nastąpić już w marcu.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl