Wiosenne Odsłony. Teatralne powitanie wiosny. Co się będzie działo?

W Centrum Kultury Zamek trwają Wiosenne Odsłony, czyli czterodniowe święto teatru. Zbiega się ono z Międzynarodowym Dniem Teatru obchodzonym 27 marca. Podczas poznańskiego wydarzenia zaplanowano nie tylko spektakle teatralne, ale także koncerty i warsztaty ruchowe.

Wiosna symbolizuje odrodzenie i nowy początek. W ramach Wiosennych Odsłon, CK Zamek zaprasza do odkrywania tematów związanych z życiem, naturą i ludzkimi marzeniami. Spektakle prezentowane podczas tego wydarzenia poruszą kwestie poszukiwania szczęścia, utraconego raju oraz relacji z naturą.

Wydarzenie zainaugurowano, 21 marca koncertem Kuźni Piosenki pt. „Zielono mi”. Spektakl opowiadał o nadejściu wiosny oraz nadziei na lepsze dni. W sobotę, 23 marca Studio Teatralne zaprezentuje spektakl „O Raju”, który eksploruje marzenie o rajskim ogrodzie w obliczu chaosu świata. Ponadto, 24 marca odbędą się warsztaty ruchowe z Katarzyną Pastuszak oraz koncert piosenki autorskiej „ORTOLAN!”, który będzie opowiadał o życiu w pełnym sprzeczności kraju.

Wiosenne Odsłony w CK Zamek pozwalają obcować z teatrem, ale także stanowią przestrzeń do twórczego rozwoju.

Ło Matko” (fot. Ewelina Jaśkowiak)

Szczegółowy program

  • 22.03, g. 19 | „Zielono mi” – koncert Kuźni Piosenki

prowadzenie: Dorota Piekarczyk

Scena Nowa / bilety: 10 zł / czas trwania: 60’

Kuźnia Piosenki to zamkowa pracownia zrzeszająca rozśpiewanych ludzi, którzy pod opieką Tomasza Mazura wydobywają z siebie pełnię wokalnego potencjału. W ramach Wiosennych Odsłon zaśpiewają dla Was o nadejściu wiosny – będzie więc dużo szczęścia i nadziei, ale też niecierpliwości – w końcu kto nie czeka z utęsknieniem na długie, ciepłe dni, kto nie wypatruje zielonych liści na drzewach i radosnego śpiewu ptaków? 

Czytaj więcej.

  • 23.03, g. 19 | „O Raju” – spektakl Studia Teatralnego

Sala Wielka / bilety: 15 zł / czas trwania: 75’

Raj na ziemi – wielu marzy o nim w obliczu chaotycznego świata, w jakim żyjemy. Czy da się odnaleźć szczęście i spokój? Rajski ogród rzeczywiście istnieje, a jeśli tak, to gdzie i jak go szukać? Czy chociaż jego drobną część da się zachować w sobie, pielęgnować i wracać do niego, gdy zajdzie taka potrzeba? Na te wszystkie pytania, znajdziesz odpowiedź w sztuce. Możliwe, że odpowie ona też na pytania spoza tej listy.

Spektakl jest efektem pracy zespołowej pod opieką Barbary Prądzyńskiej.

Czytaj więcej.

Niedziela. Wiosenne odsłony

  • 24.03, g. 11 | „Tworzywa ruchu/struktury improwizacji” – warsztat z Katarzyną Pastuszak z Teatru Amareya z Gdańska

Scena Nowa / bilety: 20 zł / czas trwania: 180’

Pod okiem Katarzyny Pastuszak – tancerki i choreografki – uczestnicy(-czki) zajęć odkryją nowe metody ruchu i improwizacji. Poprzez pracę z instrukcjami choreograficznymi oraz narzędziami inspirowanymi teatrem fizycznym i tańcem butō, rozwiną swoje umiejętności.

  • g. 17 | NAJMNIEJSZY TEATR ŚWIATA „ORTOLAN!” – koncert piosenki autorskiej Zuzy Wiśniewskiej i Mariusza Oziu Orzechowskiego

Sala Wielka / bilety: 10 zł / czas trwania: 90’

Autorskie piosenki o życiu w kraju, który z jednej strony jest pełen nienawiści i zazdrości, z drugiej zaś napawa ciepłem i nadzieją. Śpiewana opowieść o przejściu przez różne etapy obcowania z rzeczywistością: zaczynając od walki, poprzez zabawę, na wzruszeniu kończąc. Usłyszysz bogate w treść teksty, urozmaicone różnorodną, obejmującą wiele gatunków muzyką.

Projekt NTŚ prowadzi Piotr Dehr, pod którego opieką do pracy ze słowem mówionym i śpiewanym na scenie szkoliło się wielu artystów i artystek.

Czytaj więcej.

Czytaj też: Co w weekend w Poznaniu?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl