Co w weekend w Poznaniu?

Różnorodne atrakcje od darmowych po płatne, czekają w ten weekend na wszystkich mieszkańcach stolicy Wielkopolski. Sprawdź na co warto wybrać się piątek, sobotę i niedzielę.

Piątek 22.03

godz. 9.30 –  w Teatrze Animacji, przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Podróż nie z tej ziemi”. Widowisko to pełna emocji przygoda z fascynującymi aspektami. Astronomiczne zagadki, takie jak czarne dziury, stwarzają pretekst do refleksji nad fundamentalnymi pytaniami o pochodzenie i naszą egzystencję. Bilety od 2 do 55 zł.

godz. 12.00- 20.00– Dziesiątki winnic z całego kraju, setki (jeśli nie tysiące!) polskich win. Do tego bezpłatne degustacje, prelekcje i spotkania z pasjonatami. Targi WINO rozpoczną się w czwartek, 21 marca i potrwają trzy dni. Odbędą się w Iglicy na terenie MTP. Bilety zaczynają się od 45 zł. 

godz. 10.00- 17.00 – Szkolenia z Jednostką Wojskową Formoza, Pokazy psów, Zawody Sportowe, wiele prelekcji i atrakcji, a to wszystko w 2 pawilonach wypełnionych liderami z branży Łowiectwa, Strzelectwa, Survivalu i Militariów. Euro Target Show od piątku 22 marca do niedzieli 24. Bilety od 35 zł.

godz. 19.00 – w Centrum Kultury ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się koncert „Zielono mi” w ramach programu „Wiosenne Odsłony”. Na scenie zaprezentują się artyści(-stki) na co dzień rozwijający swoją pasję w zamkowej Kuźni Piosenki. Zaśpiewają o nadejściu wiosny. Prowadzącą będzie Dorota Piekarczyk. Bilety w cenie 10 zł. 

Zdjęcie poglądowe/ fot. Łukasz Gdak

Sobota 23.03

godz. 10.00 – 18.00 – na terenie MTP/pawilon 1/ przy ul. Głogowskiej 26 zaprasza  Centrum Nauki Wyobraźnia, największa interaktywna wystawa w Polsce, obejmująca ponad 100 eksponatów z dziedziny optyki i trzy ścieżki zwiedzania wraz z warsztatami. Wystawę można zobaczyć w sobotę i w niedzielę. Bilety od 30 zł.

godz. 12.00- 21.00 – w parku im. Jana Pawła II przy ul. Dolna Wilda 64 odbędzie się otwarcie sezonu Food Park w Poznaniu. To jedyne takie miejsce dla osób kochających street-food. Organizatorzy zapewniają, że zjawią się polscy wystawcy z pysznościami nie tylko z naszego kraju, ale również z USA, Meksyku, Azjii i innych zakątków świata. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę.

godz.17.00 – w Teatrze Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „oCZARowani”. Widowisko przedstawi realne problemy, z jakimi borykają się ludzie poszukujący mieszkań. Mimo skomplikowanej sytuacji, wydarzenia usiane będą zabawnymi momentami. Czy na koniec ta historia okaże się idealną receptą na miłość? Bilety od 49 zł.

godz. 19.00 – w CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl Studia Teatralnego „O Raju”. Dowiemy się, czy można odnaleźć raj na ziemi mimo chaotycznego świata, w którym żyjemy. Czy da się osiągnąć szczęście i spokój? Na te wszystkie pytania odpowie grupa prowadzona przez Barbarę Prądzyńską. Bilety w cenie 15 zł.

Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielkie w Poznaniu

Niedziela 24.03

godz.11.00 – w Teatrze Animacji przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Gapiszon i Zuzia”. To widowisko idealne dla dzieci. Spektakl przedstawi jak chłopiec o imieniu Gapiszon postanawia zdobyć serce Zuzi. Chociaż to nie jest łatwe chłopak nie poddaje się. Podczas jego prób targają nim różne, nieznane mu wcześniej emocje. Bilety od 40 zł.

godz. 15.00 – w Kinie Apollo przy ul. Ratajczala 18 odbędzie się spektakl komediowy pt. Szalone nożyczki – czyli kto zabił. W widowisku tym widzowie stają się aktywnymi uczestnikami, wspólnie biorąc udział w interaktywnej zabawie. Razem z aktorami poprowadzą śledztwa, próbując odkryć, kto zabił Izabelę Czerny, znaną pianistkę. Bilety od 110 zł.

godz. 17.45 – w Kinie Pałacowym CK ZAMEK przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Kobieta z…” Malałgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Polska premiera 9 kwietnia. Historia transpłciowej kobiety z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik i Joanną Kulig w roh głównych. Seans w języku polskim. Bilety w cenie 19 i 22 zł.

godz.18.00 – w Teatrze Polskim przy ul 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt.  „Śluby panieńskie” . Twórcy tego widowiska pragną rzucić nowe światło na kwestię tzw.  „upadku męskości” lub  „słabości płci męskiej” . Przez pryzmat współczesnych problemów starają się ukazać pejzaż doświadczeń, z którymi boryka się dzisiejszy mężczyzna. Bilety od 50 zł.

Czytaj także: Saloniki samolotem z Poznania za nieco ponad 100 zł

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl