Bieg w Wings for life w którym meta goni zawodników wystartuje 8 maja. W tym roku trasa biegu zmieni się diametralnie.
W 2014 roku, w Poznaniu biegacze po raz pierwszy wyruszyli na trasę Wings for life. Z terenów jeziora maltańskiego uciekali przed samochodem pościgowym. Od tamtej pory, nawet po zmianie miejsca startu na Międzynarodowe Targi Poznańskie w 2018 roku, uczestnicy ruszali na ulice miasta, aby później kierować się na wschód przez mniejsze miejscowości. W tym roku kształt trasy zmieni się diametralnie.
Tak jak podczas wszystkich edycji rozpoczynających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, start usytuowany będzie na pl. Św. Marka. Jednak tym razem uczestnicy ruszą w drugą stronę i opuszczą teren bramą przy ulicy Bukowskiej. Z bramy skręcą dwukrotnie w prawo w Roosevelta, a potem w lewo na Most Dworcowy w stronę Matyi. Pobiegną cały czas prosto szeroką ulicą Królowej Jadwigi, która za mostem Jadwigi przerzuconym nad rzeką Wartą, przechodzi w Bolesława Krzywoustego.
Na Rondzie Rataje biegacze skręcą w prawo, w Zamenhofa. Ulicą tą przemierzą całą dzielnicę Rataje, gdzie czekać na nich będzie pierwszy punkt odżywczy. Pierwsza „piątka” na zegarkach sportowych uczestników wybije na rondzie Starołęka, na którym ponownie skręcą w prawo i skierują się w stronę Wildy.
Biegacze ponownie przekroczą Wartę mostem Przemysła I. Ulicami Hetmańską i Grochowską, przebiegając pod wiaduktem kolejowym, dotrą na Grunwald. Tam kolejny punkt odżywczy. „Dycha” to skrzyżowanie Grochowskiej z Grunwaldzką, gdzie ci, których do tej pory nie dogoni Samochód Pościgowy, skręcą w lewo.
Ci którzy pozostaną w stawce Grunwaldzką dotrą na Junikowo – od południa mijając stadion miejski. Z Grunwaldzkiej skręcą w prawo w Cmentarną i udadzą się brzegiem Lasku Marcelińskiego. Zaczną się tam tereny o mniej gęstej zabudowie. Niecały kilometr od skrzyżowania czeka na nich trzeci punkt żywieniowo-regeneracyjny, gdzie będą mogli uzupełnić zapasy energii. Znak, że przebiegli 15 km wypadnie w miejscu, w którym ulica Cmentarna przechodzi w Owczą. Z Owczej trzeba będzie skręcić w lewo w Złotowską, a ze Złotowskiej w prawo w Skórzewską. Punkt żywieniowy będzie tuż przed skrzyżowaniem z Bukowską.
Znak informujący o pokonaniu 20 km biegacze zobaczą na ulicy Bukowskiej, skąd skręcą w prawo w Wierzbową. Z Wierzbowej w lewo w Batorego – w kierunku Batorowa, dalej pod S11 w stronę Lusowa i Tarnowa Podgórnego, gdzie rozpoczną 30. kilometr.
Dalej trasa prowadzi bocznymi drogami: koło pałacu w Jankowicach (35 km), przez Ceradz Dolny (40 km), Grzebienisko, Wierzeję (45 km), Wilkowo, Grodziszczko (50 km), Brzozę i Niepruszewo (55 km). Omija Jezioro Niepruszewskie i kieruje się w stronę Zakrzewa, gdzie wypada 65. km. Tutaj także punkty odżywcze będą rozlokowane co około 5 km. 66,2 km w 2021 roku przebiegł drugi na świecie Darek Nożyński. Jeśli ktoś zostanie jeszcze na trasie po osiągnięciu tak dobrego rezultatu, będzie mógł kontynuować bieg w stronę Tarnowa Podgórnego i dalej wzdłuż już przebiegniętego jej fragmentu.