Wiktor Kamiński zawodnikiem Warty Poznań

Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski, 19-letni Wiktor Kamiński przeszedł do Warty Poznań w ramach transferu definitywnego z Legii Warszawa. Z „Zielonymi” podpisał kontrakt do grudnia 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

W czwartek, 23 lutego Wiktor Kamiński skończył 19 lat. Przez ostatnie 5,5 roku był zawodnikiem Legii Warszawa – najpierw zespołów juniorskich (strzelił w nich 31 goli w 33 meczach Centralnej Ligi Juniorów), a od zimy 2021 roku drugiej drużyny stołecznego klubu. Od początku sezonu 2021/22 trenował z pierwszą drużyną Legii, jeździł z nią na obozy przygotowawcze i był zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, ale w niej nie zadebiutował. W seniorskiej piłce zaliczył 51 występów w Legii II Warszawa, zdobył w nich 11 bramek i zaliczył 9 asyst.

Na początku tygodnia Wiktor Kamiński przeszedł testy medyczne w klinice Rehasport, a po nich podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Związał się z „Zielonymi” trzyletnią umową, która może zostać przedłużona do grudnia 2026 roku.

– Cieszę się, że dostałem szansę od Warty Poznań i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby klub nie pożałował tego, że zdecydował się na ten transfer. Chcę teraz dobrze wprowadzić się do drużyny, złapać z nią kontakt i wierzę, że wszystko będzie szło do przodu. Mam nadzieję, że to będzie dobra runda – mówi Wiktor Kamiński, który uważa się za dynamicznego zawodnika: – Dobrze czuję się w atakowaniu wolnej przestrzeni i ściganiu z obrońcami rywala. Moim atutem jest te pierwsze kilka metrów biegu, w trakcie których jestem w stanie zostawić obrońcę w tyle.

Nowy napastnik Warty Poznań pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, a przed przejściem do Legii Warszawa występował w MKS KSZO Junior oraz KSZO 1929 ze swojego rodzinnego miasta. Od 2019 roku rozegrał 6 spotkań w reprezentacjach Polski do lat 15 i do lat 18. W barwach tej drugiej kadry strzelił gola w towarzyskim spotkaniu ze Szwajcarią (1:0) w marcu 2022 roku.

Wiktor Kamiński ma 182 cm wzrostu, waży 70 kg. Wybrał koszulkę z numerem 97. Jest trzecim nowym zawodnikiem, który tej zimy dołączył do Warty Poznań, po pomocnikach: Nikolasie Korzenieckim i Stefanie Saviciu.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl