Wigilia Caritas. Setki potrzebujących przy jednym stole

Na stołach ciepły posiłek, w tle kolędy, a na twarzach uśmiechy i łzy wzruszenia. Tak właśnie przebiegła kolejna już Wigilia Caritas na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Największa Wigilia pod jednym dachem

Wigilia to czas ciepła rodzinnego i wspólnego świętowania z najbliższymi. Tego dnia łamiemy się opłatkiem, zasiadamy do wigilijnego stołu, śpiewamy kolędy, szukamy ciepła i obecności drugiego człowieka. Jednak nie wszyscy mają szansę spotkania i ciepłego posiłku. Właśnie dlatego Caritas Archidiecezji Poznańskiej od wielu lat organizuje największą w Polsce Wigilię pod jednym dachem. Zaprasza wszystkich: ubogich, starszych, chorych, samotnych oraz w kryzysie bezdomności z Poznania i okolic. 

Tradycyjnie zastawione stoły

Dziś nad ranem, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w hali numer 6 rozpoczęła się kolejna Wigilia Caritas. Po dwuletniej przerwie, przy tradycyjnie zastawionych stołach spotkali się potrzebujący. Organizatorzy, przygotowując wydarzenie, zaprosili stałych beneficjentów poznańskich Jadłodajni, a także gości z Ukrainy. Podczas Wigilii każdy był mile widziany i ugoszczony z sercem.

Ogromna mobilizacja wolontariuszy

Przygotowaniem tak dużego przedsięwzięcia zajęły się setki osób. Część przekazała liczne dary i datki, a część pomagała dziś w hali nr 6. Wigilia ta nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ogromna mobilizacja wielu grup wolontariuszy. Kilka dni przed Wigilią, siostry prowadzące poznańskie Jadłodajnie: Franciszkanki, Urszulanki, Albertynki i Elżbietanki, przygotowały tradycyjne, polskie dania wigilijne.

Ponad tysiąc uczniów rozpoczęło prace już 22 grudnia ustawiając stoły, krojąc ciasta i pakując paczki. W tym roku zaangażowało się 12 szkół, w tym poznańskie: Technikum Energetyczne, Zespół Szkół Mechanicznych, SP nr 7, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42, SP nr 91, Społeczna SP nr 1, SP nr51, SP nr 46, IV LO, XI LO, a także ZS nr 1 w Nowym Tomyślu. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl