Wiemy dlaczego mieszkańcy i prezydent Poznania już zagłosowali

Dziś, 12 maja odbywają się wybory do rad osiedli. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, oddał już swój głos. Zapytaliśmy głosujących dlaczego udział w tych wyborach jest ważny.

Dzisiaj ważny dzień dla poznańskich osiedli. 12 maja odbywają się wybory do rad osiedli. Głosować można od godziny 7 do 21. Tegoroczne wybory odbywają się na terenie 40 osiedli.

– Ubolewam nad tym, że te wybory nie cieszą się taką popularnością jak wybory parlamentarne, czy do rady gminy. Ja zrezygnowałem z udziału w walce Szpilki z Wrzoskiem, bo byłbym w Sopocie gdyby nie te wybory. Te wybory są naprawdę ważne, warto na nie przyjść. To jest ciężka praca radnych osiedlowych i ich wielki wpływ na decyzje, które podejmujemy na poziomie rady miasta czy prezydenta. To rady osiedla, zarządy najmniejszych jednostek, wskazują na inwestycje, które chcieliby przeprowadzić w pierwszej kolejności, a my się w ten głos wsłuchujemy. Warto wziąć udział w tych wyborach i wybrać dobrych radnych osiedlowych – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Jacek Jaśkowiak powiedział również z jakich powodów, dla niego osobiście, wybory do rad osiedli są istotne.

– Mieszkam na Wildzie. Jest tutaj jeszcze wiele do zrobienia. Również projektów, które robimy ze względu na głos mieszkańców jak np. Park Ciszy czy wykupienie przez nas Stadionu Szyca. To są elementy, które wiążą się z głosem rady osiedla. Chodzi o to, żeby było tutaj więcej zieleni i wiele różnych rozwiązań, które poprawią komfort życia – dodał prezydent Poznania.

Dlaczego mieszkańcy głosują?

– Te wybory są ważne z tego powodu, że osoby, które wybieramy mają wpływa na naszą najbliższą okolicę. Decydują one o tym, jakie chodniki będą remontowane, gdzie będzie posadzona zieleń, które szkoły będą dofinansowywane. Uważam, że jest to bardzo ważne – powiedziała pani Marta, która głosowała na Wildzie.

fot. Łukasz Gdak

– Te wybory są ważne, ponieważ wybieramy osoby, które będą decydować o naszej dzielny i o tym, co będzie się tam działo. Dla mnie najistotniejsze są: zieleń, ścieżki rowerowe. Ważne są też imprezy integracyjne dla mieszkańców, możliwości spotkań, spacery. Ważne jest, żeby dofinansowywać takie inicjatywy. Mogłoby dziać się więcej. Wydaje mi się, że nie jest tego za dużo i ta oferta która jest, jest słabo reklamowana. Nie wszyscy o tym wiedzą, że są jakieś spacery. Ja parę razy uczestniczyłam w jakichś inicjatywach ale były słabo rozreklamowane – powiedziała Pani Izabela, która głosowała na Łazarzu.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Co poleca sztuczna inteligencja w Poznaniu?

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl