Czy mieszkańcom zależy żeby dostać milion na inwestycję na swoim osiedlu?

Dziś, 12 maja odbywają się wybory do rad osiedli. Rozpoczęły się one o godzinie 07 i potrwają do 21. Osiedle, w którym będzie największa frekwencja, otrzyma milion złotych na inwestycje. Czy to zmobilizuje mieszkańców do wzięcia udziału w tych wyborach?

W wyborach 12 maja głosować mogą jedynie osoby na stałe zamieszkujące w Poznaniu. W wyborach do rad osiedli można głosować na kilku kandydatów. Wybory do rad osieli odbywają się co cztery lata. W tym roku, w Poznaniu, osiedle na którym będzie największa frekwencja otrzyma z budżetu miasta milion złotych na inwestycje.

Prezydent Poznania już zagłosował

– Miasto informowało wielokrotnie o wyborach na naszych portalach. Ja też chciałem podziękować mediom, że informują o tych wyborach. Jest to bardzo istotne. Niestety nałożyła się kumulacja wyborów. Jest naturalne zmęczenie mieszkańców wyborami. Były wybory parlamentarne, samorządowe. Mamy kampanie do europarlamentu. Rozumiem mieszkańców, że w takich okolicznościach są troszeczkę zmęczeni wyborami. Być może frekwencja nie będzie imponująca. Musimy edukować społeczeństwo i pokazywać jak ważne to jest dla społeczności – mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Wiemy dlaczego mieszkańcy i prezydent Poznania już zagłosowali | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl