Wielkopolska : Poważny wypadek w Łopuchowie. 7 osób rannych

Do poważnego wypadku doszło po godzinie 23:00 na drodze krajowej nr 196 w Łopuchowie niedaleko Murowanej Gośliny. Autobus wiozący pracowników wypał z drogi i wpadł do rowu. 7 osób zostało rannych, 2 trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło o godzinie 23:10. Autobusem podróżowało 21 osób. Byli to pracownicy jednej z firm. Około 2 kilometry przed Łopuchowem, na zakręcie na drogę wbiegł dzik. Kierowca nie zdążył wykonać manewru i autobus uderzył w zwierzę. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie, aby uniknąć zderzenia czołowego z jadącą z naprzeciwka lawetą, kierowca gwałtownie skręcił. Autobus wpadł do rowu i przewrócił się na bok. 7 osób zostało rannych.

Na miejsce przyjechało kilkudziesięciu strażaków z Murowanej Gośliny oraz z Poznania, (oraz z ochotniczych zastępów straży pożarnej okolicznych miejscowości), którzy pomagali wyciągać poszkodowanych z autobusu. 2 osoby wymagały przewiezienia do szpitala. Jedna z nich trafiła do placówki w Obornikach Wielkopolskich, druga do szpitala w Wągrowcu. Wstępnie lekarze stwierdzili ogólne potłuczenia. Nie wykryli żadnych obrażeń zagrażających życiu.

hotel dla psów w Poznaniu
  • Nocne dachowanie w Wielkopolsce (fot. archiwum/ zdjęcie poglądowe)
  • fot. źródło : OSP Łopuchowo

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl