Wielkopolska oczami fotografów. Wyjątkowa wystawa w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Wystawę „Wielkopolska DOC” oglądać można w CH Avenida. Prezentowane zdjęcia to dokumentalny i reportażowy zapis przemian i życia w Wielkopolsce.

Projekt Wielkopolska DOC, zainicjowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zyskał nowy wymiar poprzez wystawę prezentowaną w Avenidzie. Założeniem było uchwycenie zmian społecznych, archiwizacja historii oraz promocja lokalnych twórców.

Wystawę oglądać można od 1 grudnia 2023 do 19 stycznia 2024 roku,. Do oglądania przygotowano dziesiątki fotografii dokumentalnych i reportażowych, uwieczniających różnorodność współczesnej Wielkopolski. Organizatorzy podkreślają, że zgłoszenia do konkursu były liczne i zróżnicowane, co przekłada się na bogactwo prezentowanych prac. W sumie, na wystawie znalazło się 236 zdjęć zakwalifikowanych do finału.

Pomysłodawcy konkursu pragnęli otworzyć nowe okno na rzeczywistość Wielkopolski, zarówno z perspektywy artystycznej, jak i dokumentalnej. Konkurs obejmuje sześć kategorii tematycznych, takich jak „Wydarzenia”, „Człowiek”, „Kultura i wspólnoty”, „Sport” oraz kategoria jednoroczna/specjalna: „Wsparcie i obecność”. Co więcej, istnieje oddzielna kategoria dla projektów długoterminowych.

Wernisaż w Avenidzie

Otwarcie wystawy odbyło się podczas wernisażu w Centrum Handlowym Avenida Poznań 1 grudnia. Na wydarzeniu ogłoszono wyniki konkursu, a autorzy najlepszych prac odebrali nagrody.

Wielkopolska DOC to nie tylko konkurs fotograficzny, lecz także inicjatywa mająca na celu stworzenie obszernego archiwum fotograficznego, dokumentującego historię oraz zmiany społeczne w regionie. Organizacja wystaw i spotkań z twórcami stanowi sposób na promocję lokalnych artystów, a także ukazuje życie codzienne zwykłych ludzi.

Wystawę Wielkopolska DOC w Centrum Handlowym Avenida Poznań można odwiedzać do 19 stycznia 2024 roku na poziomie +1.

Czytaj też: Nowe drzewa na Starym Rynku w Poznaniu. Coraz więcej miejsca na spacer [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl