Wielkopolska: Najpierw syn, 10 minut później ojciec. Obaj złapani pijani za kółkiem

W ciągu 10 minut kaliscy policjanci drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu. Jak się okazało, byli to ojciec i syn.

TAKI SYN

Do zdarzenia doszło w piątek w Kaliszu. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Forda. Podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu. Po badaniu alkomatem przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. 29-latek miał we krwi blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

JAKI OJCIEC

Podczas kontroli, mundurowi zauważyli w pobliżu kolejnego, podejrzanie zachowującego się kierowcę busa. Policjanci postanowili zareagować, widząc jego manewry podczas wyjeżdżania z posesji. Jak się okazało, 50-latek również był pijany. Alkomat wskazał, że w jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu.

OBAJ STANĄ PRZED SĄDEM

Po chwili okazało się, że kierowca busa jest ojcem zatrzymanego 10 minut wcześniej 29-latka. Starszy z mężczyzn również stracił prawo jazdy. Teraz obaj staną przed sądem. Każdemu z nich grozi kara nawet do dwóch lat więzienia. Tylko 11 grudnia w całej Polsce policjanci zatrzymali 224 kierowców, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl