Wielkopolska: Działacz sportowy i trener oskarżony o pedofilię. Trafił do aresztu

Trener sportowy z Ostrowa Wielkopolskiego trafił do aresztu na 3 miesiące pod zarzutem czynów pedofilskich. Zawiadomienie złożył 22-letni mężczyzna, który po latach opowiedział, że w dzieciństwie miał być wykorzystywany przez Pawła R.

Zawiadomienie po latach

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zadecydował w czwartek o aresztowaniu znanego trenera piłki ręcznej, Pawła R.. Mężczyznę oskarżył o molestowanie jego były uczeń ze szkoły podstawowej. Do czynów pedofilskich miało dochodzić, gdy pokrzywdzony miał 10 lat, a Paweł R. pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener klubu sportowego.

Pedofilia i nadużycie zależności

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się 1 czerwca tego roku. Prokuratura podkreśliła, że przeprowadzenie czynności dowodowych wykazało, że popełnienie czynów pedofilskich przez Pawła R. jest prawdopodobne. Postawione wobec niego zarzuty podzielono na dwa okresy czasowe. Jeden kwalifikuje się jako czyny pedofilskie, czyli obcowanie płciowe z nieletnim. Drugi dotyczy zdarzeń, gdy pokrzywdzony miał już ukończone 15 lat. Zarzucono mu doprowadzenie do obcowania płciowego poprzez nadużycie zależności.

Pokrzywdzonych może być więcej

Paweł R. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, jednak Sąd Rejonowy w Ostrowie przychylił się do wniosku prokuratury. Aresztował go na trzy miesiące. Prokuratura natomiast nie wyklucza, że pokrzywdzonych może być więcej. Podejrzany pracował bowiem w wielu szkołach jako nauczyciel i trener klubowy.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl