Wielkopolska: bił i wykorzystywał nieletnią

Pięć lat miał trwać dramat nastolatki z powiatu kaliskiego. Dziewczyna miała być bita, poniżana i molestowana przez 38-letniego kolegę swojej matki.

Dziewczynka miała być przez agresywnego mężczyznę więziona, molestowana i bita. Horror dziecka trwał pięć lat. Sprawa wyszła na jaw dopiero, gdy nastolatka opowiedziała o swoim dramacie koleżance, a ta zdała relację matce, która powiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę i zaczęli zbierać materiał dowodowy.

Z akt sprawy wynika, że do nękania i molestowania dziecka dochodziło w latach 2009-2014. Różnica w czasie wynika z tego, że dziecko dopiero teraz o swojej sytuacji opowiedziało.

Prokuratorzy oskarżyli już podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nastolatką, oraz molestowanie. Mężczyzna miał być szczególnie agresywny, gdy był pijany. Miał wtedy bić dziewczynkę kijem i pięściami, po całym ciele.

Podejrzanemu grozi teraz 12 lat więzienia.

Ofiary przemocy w rodzinie z Poznania i okolic mogą zgłosić się do Komitetu Ochrony Praw dziecka. Numer telefonu – 61 855 22 78, ul Garbary 97.

Osoby z miejscowości oddalonych od Poznania mogą zadzwonić na numer 112. Nikomu pomoc nie zostanie odmówiona.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl