Wielka transakcja w Poznaniu. Potężny biurowiec sprzedany

Nowy Rynek budynek E sprzedany. Od Skanski za niebagatelną kwotę 79 mln euro, budynek zlokalizowany na terenie dawnego dworca PKS, kupiła firma Eastnine AB.

– To szwedzka firma skupiająca się na nowoczesnych i zrównoważonych obiektach biurowych w najlepszych lokalizacjach na wybranych rynkach w krajach bałtyckich i w Polsce – informuje w swym komunikacie Skanska.

Budynek E zlokalizowany na poznańskiej Wildzie jest częścią kompleksu, który docelowo zaoferuje łącznie około 100 000 m kw. powierzchni biurowej. To tyle, co 14 boisk piłkarskich.
Sprzedany gmach oferuje 28,8 tys. m.kw. powierzchni biurowej.

Budynek E to już drugi zakup inwestora ze Szwecji

– Zakup Nowego Rynku E jest naturalnym krokiem w kierunku dalszej ekspansji na tętniącym życiem rynku poznańskim. Dodanie tego budynku do zakupionego wcześniej, również należącego do kompleksu Nowy Rynek i oznaczonego literą D, oznacza, że będziemy mogli oferować wiodące, zrównoważone obiekty wysokiej jakości, w których rodzą się kreatywne pomysły, ludzie mogą się spotykać, a biznes ma szansę się rozwijać – mówi Kestutis Sasnauskas, CEO firmy Eastnine AB.

fot. Skanska

Przyjazny dla środowiska

Nowy Rynek E to jeden z najnowocześniejszych biurowców w stolicy Wielkopolski. Wykorzystuje technologie, które zmniejszają zużycie wody pitnej nawet o 64 proc. Budynek potrafi gromadzić wodę deszczową. Również tzw. szarą, czyli taką, która została już raz użyta i może być ponownie wykorzystana np. do spłukiwania toalet. Budynek zużywa też o ponad 30 proc. mniej energii. To dzięki innowacyjnemu oświetleniu LED. Co istotne, aż jedna czwarta materiałów użytych do budowy biurowca pochodziła z recyklingu.

Czytaj też: Miejskie lokale użytkowe idą pod młotek

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl