Wielka akcja sprzątania terenów nad Wartą. Możesz dołączyć

W zeszłym roku wolontariusze zebrali tony śmieci w ciągu zaledwie dwóch dni. Już za dwa tygodnie ponownie będzie można włączyć się do akcji wielkiego sprzątania. Będzie można przy tym spotkać piłkarzy Warty Poznań.

800 uczestników i 2 tony śmieci

Tereny nad Wartą zwłaszcza latem są świetnym miejscem do odpoczynku i spędzania czasu. Potwierdzeniem tego są tłumy, które można zaobserwować w ciągu dnia i przede wszystkim wieczorami. Wiąże się to jednak również z dużą ilością śmieci, które nie zawsze lądują w śmietnikach. Tylko w zeszłym roku podczas akcji sprzątania tych terenów około 800 uczestników w ciągu zaledwie dwóch dni zebrało prawie dwie tony odpadów. W zdecydowanej większości były to butelki, opakowania po jedzeniu czy jednorazowe grille.

Można zgłosić się do akcji

Aktualnie trwają zapisy do kolejnej edycji akcji „WARTA warta posprzątania”. Wielkie sprzątanie rozpocznie się 12 września i ponownie zostanie rozdzielone na dwa dni. Uczestnicy zajmą się terenami na północy, w pobliżu mostu Lecha, a także na południu, w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Będą tam kwatery akcji Sprzątanie Świata. Na uczestników czekać będą wszystkie niezbędne narzędzia — worki, rękawice i chwytaki. Nie zabraknie również stoisk edukacyjnych. Będzie można wziąć udział w quizach i konkursach.

Piłkarze Warty wezmą udział

Wszyscy chętni powinni zapisać się mailowo pod adresem akcja@sprzatanieswiata.pl. Grupy mogą zarejestrować swój udział na tej stronie. Pierwszego dnia akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 przy kwaterze głównej pod postem Lecha przy Wartostardzie. Sprzątanie potrwa do godziny 15:30. W środę start i koniec o tej samej godzinie w kwaterze pod mostem Królowej Jadwigi w pobliżu baru Nurt. Na akcji pojawią się także piłkarze Warty Poznań, którzy pomogą w sprzątaniu.

Czytaj także: Wyjątkowa wystawa w CK Zamek. Pozwoli przenieść się w czasie

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl