Większość paczkomatów i automatów paczkowych wróci na dawne miejsca w Poznaniu

Decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków z Poznania musiało zniknąć 58 nielegalnie ustawionych automatów paczkowych. Duża część z nich będzie zamontowana na swoich starych miejscach.

Maszyny zdemontowane, ale wkrótce wrócą

Automaty paczkowe i paczkomaty w centrum Poznania nie miały odpowiedniego pozwolenia. Zgodnie z prawem maszyny zdemontowano. InPost w sumie ustawił nielegalnie 43 paczkomaty, natomiast Allegro 15 maszyn paczkowych.

Ze względu, że konserwator nie wydaje zgody na istniejące już obiekty, spółki musiały zdemontować urządzenia, a dopiero potem wystąpić o zgodę na ponowne ich zamontowanie. Wnioski są rozpatrywane osobno drogą administracyjną. Jak poinformował nas Miejski Konserwator Zabytków, większość z usuniętych maszyn wróci na swoje poprzednie miejsca.

– Paczkomaty InPost w większości zostały zdemontowane. W ostatnich dniach podpisywałam, co najmniej kilkanaście decyzji zezwalający na ich ponowny montaż. Z Allegro też prowadzimy w tej sprawie uzgodnienia. Od początku firmy wiedziały, że konieczne jest uzyskanie stosownych pozwoleń. W większości przypadków maszyny trafią na miejsca, na których były wcześniej – mówi nam Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Paczkomaty zniknęły z Poznania, ale wróca (fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl