Wicewójt przyłapana na próbie kradzieży wina. Sklep wezwał policję

Do próby kradzieży doszło w piątek, 5 stycznia. Policja wylegitymowała sprawczynię. Jest nią wieloletnia wicewójt Tarnowa Podgórnego, czyli jednej z najbogatszych gmin w Wielkopolsce.

W celu weryfikacji przekazanych do naszej redakcji nieoficjalnych informacji, skontaktowaliśmy się bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Poznaniu.

– Zawiadomienie wpłynęło ze strony zarządcy jednego ze sklepów na terenie Tarnowa Podgórnego. Dotyczy ono sytuacji z 5 stycznia, kiedy to kobieta chciała opuścić teren sklepu, nie płacąc wcześniej za towar, który zabrała z półek sklepowych – wyjaśnia nam sierż. sztab. Łukasz Paterski.

Jak dodaje: z informacji przekazanych policji wynika, że do podobnych sytuacji mogło dojść jeszcze kilkukrotnie.

Zadzwoniliśmy bezpośrednio do Urzędu Gminy Tarnowa Podgórnego z prośbą o kontakt wicewójt Ewy Noszczyńskiej-Szkurat. Po krótkiej chwili oddzwoniła.

– Tak, nie będę ukrywać, że taka sytuacja się zdarzyła. Nikt ze mną na ten temat jeszcze nie rozmawiał, dlatego trudno mi się teraz do tego odnieść. Czekam na kontakt ze strony policji lub Biedronki – powiedziała nam wicewójt. Dodała, że o całej sytuacji nie rozmawiała jeszcze z wójtem, ponieważ czeka najpierw na kontakt ze strony policji. W sklepie została wylegitymowana.

Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu informuje, że sprawa jest w toku. Wartość potencjalnie skradzionych przedmiotów nie przekracza 800 zł, co oznacza, że wicewójt odpowie za wykroczenie, a nie przestępstwo.

– Zgodnie z kodeksem wykroczeń, art. 119 par. 1 za kradzież, której wartość nie przekracza 800 zł, sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 5 tys. zł – dodaje Paterski.

Czytaj też: Porwali 14-latkę i zgwałcili. „Dziewczynka żyje z traumą, nie chodzi do szkoły”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl