Weź udział w darmowych warsztatach i odmień swoje podwórko

Rozpoczęła się akcja „Odmień swoje podwórko”. Dzięki niej mieszkańcy Poznania mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów oraz zdobyć darmowe materiały niezbędne do zmiany swoich lokalnych przestrzeni.

Dwie fazy projektu

Akcja „Odmień swoje podwórko” podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich mieszkańcy Poznania mają szansę wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach. Prowadzić je będą eksperci od aranżacji przestrzeni. Pomogą oni w stworzeniu projektów zagospodarowania lokalnych miejsc, które będą naturalne i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o miejskim zgiełku.

W drugim etapie, czyli w fazie terenowej, uczestnicy będą mieli możliwość realizacji swoich projektów, które opracowali na warsztatach.

Podczas tych warsztatów istnieje możliwość wygrania nagród, takich jak materiały potrzebne do realizacji projektów. Na przykład sadzonki roślin, narzędzia ogrodnicze, ziemia ogrodnicza, urządzenia do zbierania deszczówki oraz mała architektura, takie jak ławki czy kosze na śmieci.

Mieszkańcy będą mogli zazielenić swoje podwórka / fot. UMP

– W tegorocznej edycji preferowane są koncepcje, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną podwórek. Skupią się także na zagospodarowywaniu wód opadowych, wprowadzaniu i przywracaniu zieleni – poinformowało Miasto Poznań.

„Odmień swoje podwórko”

Akcja została zaplanowana z myślą o użytkownikach, właścicielach i zarządcach terenów obejmujących obszary osiedli: Stare Miasto, Główna, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Wilda, Św. Łazarz oraz Jeżyce.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: rewitalizacja@um.poznan.pl do 25 marca. Decyzję o zakwalifikowaniu zespołu projektowego do akcji podejmie się na podstawie kilku czynników:

  1. Prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy.
  2. Spełnienie warunków określonych w regulaminie.
  3. Kolejność zgłoszeń.
  4. Ocena stanu zagospodarowania zgłoszonego terenu przeprowadzona przez organizatora, oparta na przesłanej przez zespół dokumentacji fotograficznej lub wizji lokalnej.

Należy pamiętać, że do każdego zgłoszenia należy załączyć dokumentację fotograficzną terenu, umożliwiającą ocenę aktualnego stanu zagospodarowania.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis akcji oraz regulamin są dostępne na stronie poznan.pl.

Czytaj także: Będzie rozbudowa Sceny na Piętrze

Źródło: UMP

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl