Będzie rozbudowa Sceny na Piętrze

Ponad 19,5 mln zł Estrada Poznańska przeznaczy na przebudowę Sceny na Piętrze przy ulicy Masztalarskiej 8. Modernizacja ma rozpocząć się w czerwcu tego roku i potrwa 3 lata.

Przebudowa budynku przy ulicy Masztalarskiej obejmie: roboty budowlane, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz automatycznej sygnalizacji pożaru, a także ogrzewania, wentylacji, montaż zewnętrznej windy, fotowoltaiki na dachu i 2 zbiorników retencyjnych.

– To kolejna duża inwestycja Estrady Poznańskiej po całkowitym remoncie Kina Muza. Teraz Muza jest nowoczesnym, wygodnym i dostępnym miejscem dla wszystkich mieszkańców Poznania. Dzięki kolejnej dotacji za trzy lata będziemy mieli przy Masztalarskiej jeszcze jedno miejsce na kulturalnej mapie Poznania o wysokim standardzie, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i spełniające wymogi zrównoważonego rozwoju – podkreśla Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Pieniądze na przebudowę to dofinasowanie z unijnych funduszy. Za pieniądze z dotacji Estrada Poznańska kupi także wyposażenie dla studia nagrań, w tym m.in.: nagłośnienie, oświetlenie, sprzęt multimedialny i do streamingu oraz systemy teleinformatyczne.

czytaj także: Powstanie Muzeum Mieszkańców. Ponad 88 mln na remont ratusza i zabytkowych kamienic

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl