Ważny zawodnik Lecha Poznań nie zagra w ostatnim meczu sezonu

Alfonso Sousa nie zagra w meczu z Koroną Kielce. Pomocnik doznał urazu tuż przed końcem sezonu.

24-latek cierpi na uraz żeber, którego nabawił się w trakcie treningu przed meczem z Widzewem Łódź. W sezonie 2023/2024 już nie wróci. Lech Poznań będzie musiał poradzić sobie z Koroną Kielce bez Portugalczyka, ale na szczęście dla kibiców – na nowy sezon powinien być już gotowy.

„Wszystko wskazuje na to, że sezon się dla Afonso skończył. Będzie jednak gotowy na początek przygotowań – mówił w Łodzi trener Kolejorza Mariusz Rumak. 24-letni pomocnik przeszedł w poniedziałek badania, które na szczęście nie wykazały złamania. To pozytywna informacja. Powrót do treningów i spotkań zależeć będzie od samopoczucia gracza. W Łodzi zeszli z kolei z boiska Filip Marchwiński oraz Radosław Murawski. Tutaj jednak sztab medyczny jest dobrej myśli i wygląda na to, że obaj będą gotowi na sobotnią konfrontację z Koroną Kielce” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Urazu żeber w tym sezonie nabawił się też Mikael Ishak, który był z tego powodu niedyspozycyjny od 25 stycznia do 1 kwietnia. Alfonso Sousa gra w Lechu od lipca 2022 roku. W trakcie 57 spotkaniach zaliczył łącznie 7 trafień i 4 asysty. Kontrakt z 24-latkiem kończy się w czerwcu 2026 roku.

Lech Poznań zajmuje 4 miejsce w tabeli. Korona Kielce natomiast 16. lokatę i walczy o utrzymanie.

Czytaj też: Nie będzie europejskich pucharów dla Lecha. Kolejorz znów zawiódł

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl