Ważny piłkarz Lecha dogadany z klubem. FIFA zainterweniuje?

Lech Poznań uzgodnił nowe warunki kontraktu z Filipem Dagerstalem informuje portal meczyki.pl. Ostateczne słowo w tej sprawie należy jednak do FIFA.

W czerwcu kończy się kontrakt Filipa Dagerstala z Lechem Poznań. 26-letni Szwed jest wypożyczony do Kolejorza, z rosyjskiego zespołu FK Chimki, z którym łączy go kontrakt do końca 2023 roku. Obrońca trafił do Lecha dzięki zmianom w regulaminie narzuconym przez FIFA, wobec piłkarzy występującym w klubach rosyjskich. Po wybuchu wojny na Ukrainie, zagraniczni zawodnicy mogli odejść „bez konsekwencji” i udać się na wypożyczenia do innych klubów. Przeprowadzki piłkarzy nie likwidowały jednakże kontraktów z rosyjskimi pracodawcami.

Dagerstal nie chce już wracać do Rosji, aczkolwiek wie że w tej sprawie wiele zależy od organizacji FIFA. Szwedzki obrońca wyceniany na 1,8 mln euro zagrał w tym sezonie dla Kolejorza 30 meczów (2174 minuty) i zanotował 2 asysty.

Władze Lecha Poznań są zadowolone z gry Szweda i chcą, żeby pozostał on w klubie na dłużej – informuje Dawid Dobrasz z portalu meczyki.pl. Według informacji dziennikarza portalu, Kolejorz uzgodnił już wstępnie warunki nowego kontraktu z Dagerstalem.

czytaj także: 13 lat w Lechu czekał na szansę gry w 1. drużynie: „Dla mnie, jako chłopaka z Poznania nie ma nic ważniejszego”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl