„Geografie wyobraźni” hasłem Malta Festival Poznań 2023

Malta Festival Poznań odbędzie się w dniach 28 czerwca – 2 lipca. Organizator ogłosił teatralne i taneczne występy międzynarodowych artystów. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będą „Geografie wyobraźni”.

Festiwal Malta rozpocznie się 28 czerwca i będzie trwał do 2 lipca. Podczas pięciu dni imprezy, widzowie będą mogli zobaczyć niemalże 50 wydarzeń. Centrum festiwalowe będzie zlokalizowane w zabytkowym budynku Arkadii przy ul. Ratajczaka 44. Jednakże niektóre występy będą odbywać się także na ulicach Poznania i w innych budynkach. Zapowiedziano już projekty artystów z krajów takich jak: Białoruś, Turcja, Kongo, Singapur i Haiti. Oprócz motywu geograficznego, wspólnym mianownikiem występów będą – „ciało, ruch i obraz”.

Występy, które ogłoszono:

  • spektakl Choy Ka Faia (Singapur) – wielokulturowa impreza taneczna, celebrująca poszukiwanie własnej duchowości
  • spektakl Any Pi (Haiti) – użycie haitańskich rytuałów wudu, w trakcie występów tanecznych
  • spektakl Igora Shugaleeva (Białoruś) – występ opowiadający o doświadczeniu nieustannego i bolesnego poszukiwania wolności
  • spektakl Patricka Zizy (Kongo) – uliczny występ teatralno-taneczny, zainspirowany zjawiskiem ekspresji, różnorodności i indywidualizmu

Na spektakle obowiązują bilety, które są dostępne na platformie ToBilet.pl. Po niektórych występach będzie można zostać, aby porozmawiać z artystami. Publiczność, jak co roku dostanie także zaproszenie na paradę otwarcia i koncert finałowy. Poza spektaklami, maltański festiwal oferuje także wiele innych atrakcji: wieczorne koncerty, warsztaty dla dzieci, dyskusje w ramach Forum oraz nocne silent disco (z widokiem na plac Wolności).

Malta Festival Poznań 2022 – fot: Ł. Gdak

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl