Ważne zwycięstwo koszykarek Enea AZS Politechnika Poznań

Ważna wygrana poznańskich koszykarek na własnym parkiecie. Enea AZS Politechnika Poznań – pokonała MB Zagłebie Sosnowiec 78:66 (16:19; 18:17; 16:21; 28:9).

Poznanianki przystępowały do tego meczu ze świadomością, że wygrana przybliży je znacząco do fazy play-off. Pierwsze minuty tego meczu toczyły się w bardzo niemrawym tempie, a żaden z zespołów nie wypracował sobie wyraźnej przewagi. Na 2 minuty i 37 sekund przed końcem kwarty niefortunnie stanęła Aleksandra Wojtala co zaowocowało kontuzją młodej koszykarki z Sosnowca. Pierwsza kwarta zakończyła się nieznaczną przewagą koszykarek południa Polski – 16:19.

Druga kwarta to „popis” nieskuteczności zawodniczek obu drużyn w niemal stuprocentowych sytuacjach. Po pięciu minutach gry oba zespoły miały ledwie po 7 punktów. W drugiej części tej kwarty oba zespoły poprawiły celowniki i piłka zaczęła wpadać częściej do kosza. Poznanianki raziły trójkami, ale to zawodniczki Zagłębia utrzymały prowadzenie. Ta część gry skończyła się wynikiem 34:36.

W drugą połowę meczu zdecydowanie lepiej weszły koszykarki Zagłębia. Gospodynie znów miały problem z wykańczaniem prostych akcji. Koszykarki z Sosnowca nie grając najlepszego basketu i tak kontrolowały grę. Kwarta zakończyła się wynikiem 50:57.

Ostatnia kwarta to pogoń gospodyń za drużyną gości. Pogoń udana. Na 6 minut i 15 sekund poznanianki doprowadziły do remisu 60:60, a po rzutach wolnych Alesi Sutton akademiczki wyszły na pierwsze prowadzenie 62:60. Ta część gry to popis poznanianek, które w końcu zaczęły grać dobrze zarówno w ataku jaki defensywie. To przyniosło ostateczny sukces Enei AZS Politechniki Poznań 78:66.