Wartostrada na Dębinie. Znamy wstępny projekt trasy

Miasto już od jakiegoś czasu przymierza się do rozbudowy Wartostrady na południe Poznania. Chociaż pieniądze na budowę nie są przewidziane w budżecie to powstał już wstępny projekt. Trasa ma przebiegać w taki sposób by miasto nie musiało wycinać drzew.

Południowy fragment Wartostrady ma zaczynać się przy ulicy Hetmańskiej i prowadzić lasem dębińskim do ulicy Dolna Wilda. Ponieważ ten teren został objęty ochroną jako użytki ekologiczne radna Dorota Bonk-Hammermeister zapytała prezydenta Poznania o to czy budowa trasy nie wpłynie na wycinkę drzew, które rosną na tym obszarze.

Wstępny projekt przebiegu nowego odcinka Wartostrady. fot. poznan.pl

hotel dla psów w Poznaniu

 

Miasto podtrzymało swoje wstępne deklaracje o tym, że rozbudowa Wartostrady ma nie wpłynąć na wycinkę drzew. Chociaż został przygotowany już wstępny projekt trasy, to najprawdopodobniej będzie on jeszcze korygowany tak żeby zminimalizować wpływ na środowisko. Nawierzchnia trasy w większości pokryje się z dziką ścieżką, która już teraz przebiega przez las.

Inwestycja nie odbędzie się kosztem dzikiej przyrody i nie spowoduje większej ingerencji człowieka w cenne tereny zarówno w czasie powstawania, jak i użytkowania przez rowerzystów. – informują urzędnicy.

Miasto zleciło wykonanie projektu Aldrog Sp. z o. o. za kwotę niemal 100 tysięcy złotych. Ponieważ wciąż trwają prace nad projektem, nie jest znana data początku prac. Miasto planuje uzyskać pozwolenie na budowę w marcu przyszłego roku.

Żeby zminimalizować wpływ na środowisko, nawierzchnia na większości trasy ma być wykonana z tworzyw naturalnych, projekt nie przewiduje też oświetlenia.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl