Warta remisuje z beniaminkiem

Warta Poznań zremisowała 2-2 z Ruchem Chorzów. 19 sierpnia zagra na wyjeździe w „zielonych derbach”.

Warta Poznań zremisowała 2-2 z Ruchem Chorzów. To nie był łatwy mecz i co gorsza obfitował w kontuzję. Już w 7 minucie po zderzeniu głową z Przemysławem Szurą z boiska prosto do szpitala trafił Dawid Szymonowicz. Tuż przed przerwą, przez kontuzję z boiska musiał zejść bramkarz Zielonych, Adrian Lis. Zastąpił go Jędrzej Grobelny.

Warta wyszła na prowadzenie w 16 minucie. Bramkę zdobył Maciej Żurawski, który chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Dawida Szymonowicza. Goście wyrównali już po pięciu minutach po pięknym strzale Tomasza Swędrowskiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy, drugą bramkę dla Zielonych zdobył z rzutu karnego, Kajetan Szmyt. W 86 minucie wyrównał Michał Feliks. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Warta z 5 punktami po 4 kolejkach zajmuje 9 miejsce. 19 sierpnia zmierzy się w „zielonych derbach” na wyjeździe z Radomiakiem Radom, który ma 6 punktów i zajmuje 6 miejsce w tabeli Ekstraklasy.