Warta Poznań z zawodnikiem z reprezentacji!

Warta Poznań ze znakomitym wzmocnieniem. Do Zielonych dołącza reprezentant Polski U-18 Kacper Przybyłko. Do Poznania przeniesie się z Wisły Kraków.

Warta Poznań i Kacper Przybyłko

Przybyłko, to środkowy obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski. Z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z Wisłą. Stoper podpisał właśnie roczną umowę, z automatycznym przedłużeniem o 2 lata z Wartą Poznań.

– Sprowadzenie Kacpra, to kontynuacja polityki transferowej, którą rozpoczęliśmy zimą. Chcemy sięgać po młodych i utalentowanych, polskich piłkarzy  – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Tomasz Pasieczny. – Przyglądaliśmy się Kacprowi w czasie jego występów w reprezentacji Polski do lat 18. W niedzielę stało się jasne, że pojedzie na mistrzostwa Europy do lat 19. Fakt, że będzie on jednym z czterech piłkarzy urodzonych w 2005 roku, którzy otrzymali powołanie na tę imprezę, doskonale obrazuje, z jakim talentem mamy do czynienia – dodał.

Fot. Klaudia Berda

Kacper Przybyłko

Kacper Przybyłko urodził się w 2005 roku w Krakowie. Zaczynał od Hutnika i AS Progressu, w 2016 trafił do Wisły. Następnie grał przez pół roku w Zagłębiu i wrócił do Białej Gwiazdy.

– Zdecydowałem się dołączyć do Warty, bo jest to profesjonalny klub z bardzo dobrą etyką pracy, przez co będę mógł się rozwijać i dokładać swoją cegiełkę do zwycięstw w PKO BP Ekstraklasie – mówi Kacper Przybyłko.

Obecnie młodzieżowi reprezentanci Polski dolecieli do Malty, gdzie 3 lipca zmierzą się z Portugalią, 6 lipca z gospodarzami oraz 9 lipca z Włochami. Po zakończeniu turnieju obrońca dołączy do treningów z pierwszym zespołem Warty.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy Lech Poznań zagra 1. mecz w 2. kolejce Ekstraklasy

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl