Warta Poznań z nowym ośrodkiem: Akademią Warty Poznań

– To bardzo wyjątkowy moment w całej, 111-letniej historii klubu – powiedział właściciel Zielonych, Bartłomiej Farjaszewski podczas uroczystego otwarcia ośrodka Akademii Warty Poznań w Grodzisku Wlkp.

Warta Poznań

Akademia Warty Poznań jest efektem kilkunastomiesięcznych przygotowań. Ośrodek szkoleniowy w Grodzisku Wlkp. funkcjonuje w oparciu o – należącą do samorządu – bazę treningową, na którą składa się dziś pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich, wśród nich jedno ze sztuczną nawierzchnią. Nowością jest uruchomiona właśnie bursa, w której na co dzień mieszkają młodzi zawodnicy „Zielonych” – to 44 chłopców, zawodników występujących w dwóch drużynach Centralnej Ligi Juniorów: do lat 15 i do lat 17. Docelowo z ośrodka w Grodzisku Wlkp. będą też korzystali zawodnicy z zespołu do lat 19.

W przyszłym tygodnie zawodnicy akademii „Zielonych” będą już uczęszczali do nowo otwartego Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań. Placówka mieści się w tym samym budynku, co bursa. Tak skonstruowany ośrodek, w którym właściwie w jednym miejscu znajduje się szkoła, bursa i baza treningowa – jest jednym z nielicznych rozwiązań tego typu w naszym kraju.

– Głównym celem powstania tego ośrodka było usprawnienie systemu szkolenia, edukacji i stworzenie jeszcze lepszych warunków zawodnikom, którzy w niedługim czasie będą mieli szansę dołączyć do pierwszej drużyny seniorów. Teraz możemy pracować jeszcze efektywniej, bo chłopcy i trenerzy nie będą musieli tracili czasu na dojazdy na treningi czy do szkoły  – podkreślił Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań.

Czytaj także: Ryszard Ćwirlej: „Wkurzało mnie, że nie ma poznańskiego kryminału”

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl