Warta Poznań wygrywa na wyjeździe

Druga wygrana z rzędu. Warta pokonała na wyjeździe Wigry Suwałki 2:1

Wysoki pressing „Zielonych” od pierwszych minut meczu, przyniósł dość szybko pierwszego gola. Zdobył go w 19 minucie Wiktor Długosz. Warta kontrolowała przebieg spotkania i miała szanse na podwyższenie wyniku, chociażby po strzałach Roberta Janickiego i Jakuba Kuzdry.

„Zieloni” udało się podwyższyć zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem Wigier wykorzystał Gracjan Jaroch. Później piłkarze Warty mieli kilka szans, by definitywnie pogrzebać marzenia suwalczan o choćby remisie. W tej najgroźniejszej sytuacji w słupek trafił Jaroch, w innej zaś Kąkolewski obronił zbyt lekki strzał Roberta Janickiego.

Końcówka przyniosła niestety niepotrzebne nerwy. W 87 minucie do siatki Warciarzy trafił Michał Żebrakowski. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.  To druga wygrana z rzędu, a po trzech kolejkach Fortuna I ligi, Warta ma sześć punktów.