Warta Poznań w I lidze

Warta Poznań pokonała w „ogródku” Radomiaka Radom 1:0 i dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie awans do pierwszej ligi. Bramkę na wagę awansu strzelił Przemysław Kita.

Pierwsza połowa nie należała do ciekawych. Sporo było gry w środku pola i mało ataków na którąś z bramek. W drugiej połowie Warta zaatakowała o i już 46 minucie po strzale Przemysława Kity za pola karnego Zieloni prowadzili 1:0. Warta w drugiej połowie mogła jeszcze podwyższyć wynik ale rzuty karnego nie wykorzystał Przemysław Kita. Trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Pomimo tego, że do końca rozgrywek II ligi pozostały jeszcze dwie kolejki, Warta jest już pewna awansu o ligę wyżej. Na drugi poziom rozgrywkowy klub wraca po pięciu latach przerwy. Oprócz Warty do I ligi awansowały także GKS Jastrzębie Zdrój i Łódzki Klub Sportowy.