Mistrzowie podniebnych akrobacji na poznańskim niebie

Kilkadziesiąt tysięcy widzów podziwiało akrobacje lotnicze. Na poznańskim niebie można było zobaczyć ponad 80 samolotów. Wszystko w ramach międzynarodowych pokazów lotniczych Poznań Air Show. Impreza potrwa do jutra.

35 pokazów solowych i grupowych, spotkania z pilotami, wystawa sprzętu oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na odwiedzających.

Podczas pierwszego dnia Air Show można było podziwiać m.in. pokazy Grupy Akrobacyjnej Żelazny, Artura Kielaka oraz zespołów SkyMagic S3 WAT, 57-my Team, Grupa Żelazny, Yak-3 czy CA 13 Boomerang.

W związku z odbywającymi się  po raz pierwszy w Polsce ćwiczeniami NATO Tiger Meet, w trakcie Poznań Air Show można zobaczyć również wyczyny najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu.

Do Poznania na ćwiczenia NATO przybyły samoloty i śmigłowce eskadr, które mają w swoim znaku wizerunek tygrysa. F-16, eurofightery, gripeny i śmigłowce przyleciały m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Turcji, Włoch, USA i Holandii.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl