Warta do bólu skuteczna

Po zimowej przerwie Zieloni nie przegrali jeszcze meczu. W wyjazdowym spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali Cracovię.

Najpierw zwycięstwo, a potem dwa remisy. Tak wyglądała statystyki Warty Poznań i Cracovii w tym roku przed piątkowym meczem. Z tego pojedynku lepiej wyszli Zieloni. Co prawda Warta nie zagrała porywającego spotkania. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Druga przyniosła początkowo ożywienie w grze, ale brakowało celnych strzałów na bramkę.

Dopiero w 79 minucie meczu jedną z nielicznych sytuacji pod bramką krakowian wykorzystał ładnym strzałem Czech Tomas Přikryl. Zrobiło się 1:0 dla Zielonych. Pasy zaatakowały i chwilę przed końcem meczu przed stratą wyrównującego gola ratował poznaniaków bramkarz Jędrzej Grobelny.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Warty. Dzięki zdobytym trzem punktom Zieloni odbili się od dołu tabeli. Są na 10 pozycji Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi obecnie pięć punktów.