Warta cały czas bez zwycięstwa

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz Warty Poznań z Zagłębiem Lubin. To trzeci z kolei mecz Zielonych bez zwycięstwa.

To nie był mecz pod dyktando Warciarzy. Pierwsza połowa należała do zawodników Zagłębia Lubin. To oni byli częściej przy piłce i tworzyli więcej sytuacji pod bramką Zielonych. Ale to Warta w 25 minucie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu, piłkę główką do bramki wbił kapitan Zielonych Mateusz Kupczak. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut, to już o wiele lepsza gra Warty. Sytuacji podbramkowych nie brakowało co prawda z obu stron, ale w bramce Warty bardzo dobrze spisywał się Jędrzej Grobelny. Niestety w 57 minucie Zagłębie wyrównało po ładnym, mocnym strzale z pola karnego Dawida Kurminowskiego. Warta próbowała odzyskać prowadzenie, ale po strzale Konrada Matuszewskiego piłka trafiła w słupek.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Warciarze po 26 kolejkach z 28 punktami są na 13 miejscu w tabeli. Od strefy spadkowej dzielą ich 4 punkty.

Warto dodać, że po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko wrócił Adam Zrelak. Nie zagrał całego spotkania. W 56 minucie zmienił go Marton Eppel.