Wakacje w mieście. Nadchodzi „Czas Letni”

Poznań jako centrum kultury i rozrywki? To możliwe, dzięki takiemu festiwalowi jak „Czas Letni”. Od środy 10 lipca do niedzieli, 14 lipca miasto tętni życiem, dzięki programowi z pozycjami filmowymi, muzycznymi, warsztatami, a nawet aktywnością fizyczną.

Festiwal „Czas Letni” to w zasadzie pięciodniowe święto kultury, które ma na celu pokazanie, jak aktywnie i przyjemnie można spędzać lato w mieście. Organizowany przez Fundację Ad Arte, festiwal łączy w sobie różne formy rozrywki i edukacji. Wydarzenie zaprojektowano tak, aby zbliżać ludzi, naturę i kulturę, tworząc spójną przestrzeń do relaksu i aktywności.

Najważniejszą częścią festiwalu są wydarzenia filmowe. Fundacja Ad Arte przeniosła kilka sekcji z programu Short Waves Festival, które doskonale wpisują się w letni klimat festiwalu. Wśród nich znajdziemy:

  • Urban View, czyli międzynarodowe kino krótkometrażowe skupiające się na tematyce miasta, urbanistyki i architektury.
  • Random Garden Cinema, czyli plenerowe pokazy filmowe w niespodziewanych lokalizacjach w Poznaniu,
  • Long Story Short – pokazy łączące pełnometrażowe filmy z korespondującymi tematycznie krótkometrażami.
  • MOVES – sekcję poświęconą filmom krótkometrażowym o tańcu i ruchu.

Tegoroczna edycja festiwalu „Czas Letni” wprowadza również nowe elementy do programu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na konkurs Polskich teledysków „Klip Bait” oraz pokaz filmów poświęconych muzyce Cumbia. Oprócz bogatego programu filmowego, festiwal oferuje także wiele innych atrakcji. W trakcie pięciu dni trwania „Czasu Letniego” uczestnicy będą mogli brać udział w koncertach, warsztatach artystycznych oraz różnorodnych aktywnościach sportowych. W programie znajdą się między innymi joga, zumba na świeżym powietrzu oraz warsztaty tworzenia murali.

Więcej na oficjalnej stronie festiwalu.

Czytaj też: Wspólny bilet polsko-niemiecki na pociąg. Będzie za darmo

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl