W weekend finał XVI Poznańskiego Kolędowania

Podczas muzycznego wydarzenia będzie można posłuchać kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. To ostatnia okazja aby uraczyć się świąteczną muzyką, w ramach festiwalu, który rozpoczął się 20 grudnia 2023r.

Dobiega końca XVI edycja Poznańskiego Kolędowania – Bożonarodzeniowego Festiwalu Muzycznego. Trwający od 20 grudnia 2023 roku festiwal zakończy się w najbliższy weekend. Finał festiwalu będzie ostatnią okazję w tym sezonie aby posłuchać kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Wyjątkową atmosferę zapewnią występy chórów.

W sobotę 20 stycznia 2024 r. o godz. 19:15 w Kościele Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu wystąpią aż trzy chóry chłopięce – Poznański Chór Katedralny – dyr. ks. Szymon Bajon, gospodarz festiwalu – Poznański Chór Chłopięcy – dyr. Jacek Sykulski oraz gość specjalny – Chór Chłopięcy Miasta Halle
(Niemcy) – dyr. Clemens Flämig. Będzie to pierwszy w historii Poznańskiego Kolędowania występ gościa z zagranicy.

W niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godz. 12:45 w Kościele Chrystusa Odkupiciela przy ul. Trzemeszeńskiej zaprezentują się trzy zespoły prowadzone przez Laurę Stieler – Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu, Chór Młodzieżowy Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz ​Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, natomiast w Kościele św. Jerzego przy ul. Swoboda o godz. 13:30 zaśpiewa Chór Kameralny UAM pod dyr. Krzysztofa Szydzisza.

W ramach współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego Poznańskie
Kolędowanie kolędowanie odbędzie się także w Szamocinie. 21 stycznia będzie można wysłuchać koncertu Chóru Chłopięcego Miasta Halle oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego, poprzedzonego występem Chóru im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocina pod dyr. Tomasza Wyrzykowskiego.
Koncert będzie towarzyszył obchodom 104. Rocznicy Powrotu Szamocina do Macierzy i odbędzie się o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Nowa Concordia.

Poznańskiemu Kolędowaniu towarzyszy akcja charytatywna

Festiwalowi towarzyszy akcja charytatywna zachęcająca do wsparcia chorych dzieci.  W tym roku prowadzona jest zbiórka na leczenie 12-letnich bliźniaków – Antka i Franka Barczaków. Antek urodził się z
mikrocją ucha tzn. nie ma wykształconej małżowiny usznej ucha prawego. Franek natomiast cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Festiwal to okazje by posłuchać wspaniałych pieśni i kolęd, ale również pomóc dzieciom i ich rodzinom.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednakże jeśli słuchacze wyrażą chęć odwdzięczenia się za muzyczną przygodę, organizatorzy i artyści zachęcają do przekazania darowizny na chorych chłopców. Środki można przekazać na :
FUNDACJA ZŁOTOWIANKA, UL. WIDOKOWA 1, 77-400 ZŁOTÓW
nr rachunku odbiorcy: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
tytuł wpłaty: Antek i Franek Barczak B/44

Pieniądze z wpłat zostaną przeznaczone na rehabilitację Franka i zasilą konto Antosia na poczet operacji ucha.

czytaj także – Powstał kolejny poznański Klub Seniora w ważnej instytucji kultury | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl