Powstał kolejny poznański Klub Seniora w ważnej instytucji kultury

Z inicjatywy Centrum Inicjatyw Senioralnych powstał nowy klub seniora przy Teatrze Wielkim w Poznaniu. W styczniu miało miejsce pierwsze spotkanie.

Nowo powstały klub seniora przy Teatrze Wielkim to miejsce miejsce spotkań dla starszych poznanianek i poznaniaków. Jest inicjatywą Centrum Inicjatyw Senioralnych, zrealizowaną przez Teatr Wielki w Poznaniu. Klub powstał w ramach projektu „Kluby seniora przy instytucjach kultury”, który działa od 2022 roku. Od tego czasu działalność rozpoczęły – Klub Seniora i Seniorki przy Bramie Poznania, w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także Muzealny Klub Seniora przy Wielkopolskim Muzeum Niepodległości.

Uczestnicy klubów mogą brać udział w wydarzeniach, warsztatach, wykładach, spotkaniach związanych z edukacją i ich zainteresowaniami. Kluby to grupy nieformalne, najczęściej prowadzone przez samych seniorów, wspierane przez miejsce przy których powstają, tak jak nowy klub przy Teatrze Wielkim.

W zależności od klubu należy mieć ukończone 55 lub 60 lat. Trzeba również zapoznać się z zasadami, ponieważ niektóre kluby przyjmują np. tylko mieszkańców danego osiedla, lub skupiają się wokół konkretnej grupiy zawodowej.

Więcej informacji na temat działalności klubów seniora – Poznańskie kluby seniora – Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu (centrumis.pl)

czytaj także – Do końca bieżącego roku potrwa śledztwo ws. Czerwca ’56 | wPoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl