W ten weekend zrobienie zakupów jeszcze trudniejsze

W większość niedziel sklepy zazwyczaj są zamknięte. Nadchodzący weekend będzie jednak wyjątkowy. Zakupów nie zrobimy również w sobotę. Dlatego niektóre sklepy otwarte będą dzisiaj dłużej.

W nadchodzący weekend sklepy będą zamknięte z powodu przypadającego w sobotę, 6 stycznia, święta Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

Czy w Święto Trzech Króli sklepy będą otwarte?

W dniu święta Trzech Króli podobnie jak w inne święta, zakupy nie będą możliwe, ponieważ wszystkie markety pozostaną zamknięte. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w niedzielę, 7 stycznia, gdzie obowiązuje zakaz handlu. Najlepiej więc zrobić zakupy już w piątek.

Sklepy czynne dłużej 5 stycznia

W związku ze świętem, jedna z sieci sklepów zdecydowała się zrekompensować klientom brak możliwości zrobienia zakupów przez kolejne dwa dni. Biedronka poinformowała, że 5 stycznia aż 3000 sklepów będzie czynnych do godziny 23:30.

Zakaz handlu obowiązuje w dni ustawowo wolne od pracy, takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Jednak niektóre branże, np. gastronomia, stacje benzynowe, czy placówki medyczne, są z tego zakazu wyłączone.

Czytaj także: Co w weekend w Poznaniu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl