Co w weekend w Poznaniu?

Przeglądając plan wydarzeń na zbliżający się weekend, można trafić na różnorodne propozycje, które zapewnią rozrywkę dla każdego. W ofercie znajdują się bezpłatne atrakcje, koncerty, spektakle, a także wydarzenia skierowane zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów.

Piątek 5.01

godz. 9.30 – w Teatrze Animacji przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Przypadek Świętego Mikołaja”. To świąteczny musical dla dzieci. Organizatorzy obiecują, że pełny będzie zwrotów akcji oraz zabawnych nieporozumień. Będzie można zobaczyć tam znanych bohaterów Bożego Narodzenia. Bilety w cenie od 45 do 55 zł.

godz. 18.00 – w Muzeum Sztuk Użytkowych, przy ul. Góra Przemysła 1 odbędą się „Piątkowe spacery” ze Studiem Relax. Podczas spacerów, odwiedzający będą mogli zapomnieć o stresie związanym z pracą i codziennymi obowiązkami. Spacerowicze przejdą szlakiem obiektów związanych z odpoczynkiem, relaksem i spędzaniem wolnego czasu. Bilety w cenie 13 i 20 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul.  Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. „Deszczowa piosenka”. Widowisko to oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Reżyserem poznańskiego spektaklu jest Tadeusz Kabicz. Bilety w cenie od 50 do 140 zł.

godz. 20.00 – w  Centrum Kultury Zamek, przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się Zwiedzanie Zamku z latarkami. Zwiedzanie idealne jest dla osób, które nie boją się ciemności i lubią dreszczyk emocji. Podczas spacerów zwiedzający odkryją niezwykłe ślady historii. Wędrówka przewidziana jest dla dorosłych i dzieci. Bilety w cenie 12 i 15 zł

Sobota 6.01

godz. 15.00 – w Teatrze Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „oCZARowani”. Widowisko przedstawi realne problemy, z jakimi borykają się ludzie poszukujący mieszkań. Mimo skomplikowanej sytuacji, pełnej trudności, wydarzenia usiane będą zabawnymi momentami. Czy na koniec ta historia okaże się idealną receptą na miłość?  Bilety od 49 zł.

godz. 17.00 – w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza, przy ul. Henryka Wieniawskiego 1 odbędzie się „Noworoczna Gala – Koncert Wiedeński”. Podczas tego wyjątkowego koncertu noworocznego organizowanego przez Agencję Artystyczną MUZA, przeniesiemy się z romantycznego Wiednia do świata operetki Johanna Straussa, a następnie zanurzymy się w największych przebojach musicali o broadwayowskim kolorycie. Bilety w cenie od 80 do 140 zł.

godz. 17.45 – w Teatrze  Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „Siostro, spadek!”. Widowisko ukazuje, że spotkania rodzinne po latach nie są łatwe. Pełne będą złośliwych docinek i niespełnionych oczekiwań. Wystąpią Paulina Zwierz, Maksymilian Cichy i Cezary Gieracki. Ceny biletów do 55 zł.

godz. 19.00 – w Pawilonie 3A na Międzynarodowych Targach Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się Musical Metro, który przyjechał prosto ze Studia Buffo. Na scenie widzowie doświadczą pasji, entuzjazmu, tańca i śpiewu. Miejsce, gdzie miłość, szaleństwo i młodość łączą się w niepowtarzalny sposób. Bilety w cenie od 99 do 399 zł.

Niedziela 7.01

godz. 11.00 – w Teatrze Animacji, przy ul. Św. Marcina 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Dziób w dziób”. To widowisko o miejskich podwórkach, gdzie rządzi banda gołębi. Pojawienie się Przemka, młodego wróbla, zmienia reguły gry, pokazując, że warto łączyć siły, nawet gdy się jest innym. Bilety w cenie od 40 zł.

godz. 13.30 – w Centrum Kultury Zamek, przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się rodzinne zwiedzanie wystawy z przewodnikiem dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami. Podczas wycieczki zwiedzający zobaczą obrzeża Poznania nawet sprzed 120  lat. Przewodnicy ukażą, jak popularne miejsca w stolicy Wielkopolski wyglądały kiedyś. Bilety w cenie 12 i 17 zł.

godz. 14.00 – na Placu Adama Mickiewicza, przy ul. Święty Marcin odbędzie się wystawa pt. „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”. Wernisaż przygotowany został z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Przedstawia życie i osiągnięcia genialnego astronoma. Wstęp wolny.

godz. 16.00 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w hali nr 1, przy ul. Głogowskiej 14 odbędzie się wystawa Van Goch Multi-Sensory. To jedna z najbardziej zachwycających nowoczesnych form wystawy Van Gogha stworzona dzięki współczesnej technologii. Bilety w cenie od 40 do 60 zł.

Czytaj także: Zima uderzy w Poznań. Jest ostrzeżenie IMGW

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl