W ten weekend po raz ostatni w sezonie

Najbliższy weekend będzie ostatnim w roku, kiedy będzie można przejechać się historycznymi tramwajami i autobusami. Oprócz przejażdżki m.in. tramwajem Heidelberg z serii KSW oraz autobusem San H100A, można skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Ostatni weekend września tradycyjnie oznacza koniec sezonu linii turystycznych. W tym roku przypada na niedzielę 25 września. Na poznańskie ulice wyjadą tramwaje linii 0 oraz autobusy linii 100. Natomiast dzień wcześniej (w sobotę, 24 września) po raz ostatni w sezonie 2022 uruchomiona zostanie linia autobusowa 102. Do obsługi linii o zaplanowano na sobotę tramwaj 105N, tzw. szybkowiec, a na niedzielę – odbudowany tramwaj Heidelberg z serii KSW.

Słodki poczęstunek

W niedzielę na linii 0 będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy. Od godziny 11:20 do 17:00 tramwaje pojadą co 20 minut. Na trasie pojawi się nie tylko KSW, ale także skład N+ND oraz tramwaj 4N1. Po ostatnim rozkładowym kursie, wszystkie historyczne tramwaje pojadą razem do zajezdni. Tego dnia dla pasażerów słodki poczęstunek przygotuje cukiernia Hotelu Mercure. Na niespodzianki mogą liczyć także osoby, które – w niedzielę albo w kolejne dni – odwiedzą cukiernię ze skasowanym w ostatnią niedzielę września biletem na linie turystyczne.

hotel dla psów w Poznaniu

Słynny „ogórek”

Na linię 100 wyjadą: w sobotę – Ikarusy 280 i 260, a w niedzielę – Ikarus 280, „ogórek” oraz autobus San H100A. Pojazd należący do Gryfu został wyprodukowany w 1969 roku i większość „swojego żywota” spędził w wielkopolskim Turku. W 2017 roku przeszedł w ręce obecnego właściciela, który przeprowadził jego kapitalny remont, starannie zachowując detale, jak logo PKS, czy zasłonkę oddzielającą fotel kierowcy od reszty pojazdu.

Możesz porozmawiać z motorniczym

Na linii 102, tylko w sobotę pojawi się Jelcz, czyli kultowy „ogórek”. Oprócz tego w pobliżu Hotelu Mercure pojawi się historyczna przyczepa autobusowa Jelcz PO-1. W sobotę posłuży jako punkt informacyjny dla tych osób, które rozważają podjęcie pracy w MPK Poznań. Będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, poznać procedurę rekrutacyjną, wymagania na poszczególne stanowiska, a także porozmawiać z kierowcą i motorniczym o realiach pracy.  Natomiast w niedzielę przyczepa stanie na ul. Gajowej – powstanie w niej punkt informacyjny Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl