W tej kawiarni naprawisz żelazko i ulubioną koszule

W kawiarenkach naprawczych poznaniacy mogą przywrócić drugie życie swoim ulubionym przedmiotom. Stolica Wielkopolski ma ich najwięcej w kraju.

Kawiarenki naprawcze

Kawiarenki naprawcze to miejsca, gdzie każdy może zgłosić się z uszkodzonymi przedmiotami. Pod okiem fachowców uczestnicy uczą się samodzielnie naprawiać przedmioty codziennego użytku. W tych miejscach Poznaniacy opanują praktyczne umiejętności i zintegrują się z lokalną społecznością. Dodatkowo, miejsca te przyczyniają się do zwiększenia świadomości ekologicznej.

Kawiarenki naprawcze/ fot. FB Spójnik

Naprawa przedmiotów za darmo

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Veolia Polska, Poznań może poszczycić się tytułem lidera w Polsce pod względem liczby działających kawiarenek naprawczych. Obecnie w naszym mieście działa aż 9 takich miejsc o zróżnicowanym profilu, rozlokowanych w różnych dzielnicach. Kawiarenki naprawcze znajdują się na Wildzie, Ratajach, Starym Mieście, Winogradach, Naramowicach, a także w Swarzędzu.

Dzięki tej inicjatywie wszyscy mieszkańcy mogą w miłej atmosferze naprawić przedmioty, które kochają, i dać im szansę na drugie życie. Nie tylko zyskają praktyczne umiejętności, ale także zmniejszą ilość odpadów i wesprą ideę zrównoważonego rozwoju.

Czytaj także: Co w weekend w Poznaniu?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl