Co w weekend w Poznaniu?

W Poznaniu zrobiło się wiosennie. Miasto tętni życiem, oferując różnorodne atrakcje dla mieszkańców. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie najciekawszych rozrywek, obejmujące zarówno darmowe, jak i płatne propozycje.

Piątek 16.02

godz. 11.00 – w Scenie Wspólnej przy ul.  ul.Brandstaettera 1 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Karmelek”. Opowieść opowiada o psie zamieszkującym wiejską zagrodę, który nieświadomy swoich pozytywnych cech, dąży do odkrycia swojej wyjątkowości. Pomagają mu w tym przyjaciele z wiejskiej zagrody. Spektakl dla dzieci od 4 lat. Bilety od 17,5 zł.

godz. 16.00 – w Galerii Atanazego w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19 odbędzie się niezwykła wystawa. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną woluminy trzech wydań monumentalnego dzieła Mikołaja Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium” (czyli o „O obrotach sfer niebieskich”). Na ekspozycji znajdzie się także pierwsze norymberskie wydanie z 1543 roku.  Wstęp wolny.

godz. 18.00 – w Muzeum Sztuk Użytkowych przy ul. Góra Przemysła 1 odbędzie sie piątkowy spacer pt.„Walentynkowe Spotkanie Specjalne. Rokokowy Kurs Uwodzenia”. Wydarzenie to idealna okazja zarówno dla par, jak i osób, które dopiero chcą poznać sztukę uwodzenia. Organizatorzy obiecują niesamowitą podróż do osiemnastego wieku. Bilet w cenie 20 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Nowym na Dużej Scenie, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Lot nad kukułczym gniazdem”. Widowisko to wielki hymn na cześć wolności. Tym razem z legendarną sztuką zmierzy się Maja Kleczewska,reżyserka doskonale znana publiczności. Bilety od 75 zł.

Sobota 17.02

godz. 10.30 – na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie 1 przy ul. Głogowskiej 14 odbędą się Ferie w Centrum Nauki Wyobraźnia. Widzowie samodzielnie przeprowadzą reakcję prowadzącą do… niemal czarodziejskiego zgaszenia świeczki. Już po chwili poznają też na własnej skórze substancję o bardzo zmiennym nastroju – czasem zachowującą się jak ciało stałe, a czasem zupełnie jak ciecz. Razem odkryjemy, ile pasty do umycia zębów potrzebuje słoń, zbadamy właściwości niezwykle nienasyconego roztworu przywodzącego swoim kolorem na myśl egzotyczne wakacje, a na sam koniec wsiądziemy razem do chemicznej rakiety i spróbujemy sięgnąć gwiazd. Planowane są 4 warsztaty w ciągu godzin otwarcia: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30. Bilety w cenie od 30 zł.

godz. 11.00 – w Teatrze Animacji, przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Podróż nie z tej ziemi”. Widowisko to pełna emocji przygoda z fascynującymi aspektami. Astronomiczne zagadki, takie jak czarne dziury, stwarzają pretekst do refleksji nad fundamentalnymi pytaniami o pochodzenie i naszą egzystencję. Bilety od 2 do 55 zł.

godz. 15.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. ,,Piękna i Bestia”. To musical Disneya z muzyką Alana Menkena, na podstawie libretta Lindy Woolverton. Na scenę teatru baśń przeniósł reżyser Jerzy Jan Połoński. Musical wystawiony został w porozumieniu z Music Theatre International. Bilety od 55 zł.

godz.17.00 – w Teatrze Komedia przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „Rubinowe Gody”.  Spektakl to komedia pełna  zdrad, zabawnych pomyłek i skandalu politycznego. Zamiast spokojnego wypoczynku małżeńską parę czeka seria nieoczekiwanych i zabawnych zdarzeń, począwszy od tajemniczego gościa w ich pokoju. Bilety w cenie od 59 do 65 zł.

godz. 19.30 – w Teatrze Nowym na Scenie Nowej, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Powrót Odysa”. Sztuka ukazuje kryzys tożsamości oraz dramat rodzinny, gdy po latach wojennej służby ojciec powraca do domu. Konfrontacja z synem Telemachem i żoną Penelopą wywraca ich życie do góry nogami. Bilety w cenie od 60 zł.

Niedziela 18.01

godz. 10.00 – w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Ty i Ja”. Widowisko to ma na celu ukazanie, jak istotne jest zrozumienie własnego „JA” w kontekście postrzegania świata. Aktorki wykorzystają kolorowe piłki jako pretekst do zabawy, w której będą mogli wziąć udział mali widzowie. Bilety od 32 zł.

godz. 12.00 – w Teatrze Wielkim przy ul. Fredry 9 odbędą się warsztaty familijne pt.„Robimy operę”. To wydarzenie będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu na kreatywnej zabawie. Podczas spotkania dzieci będą miały możliwość tworzenia różnorodnych ozdób z różnych materiałów. Wykonane przez nich dzieła będą mogły zabrać do domu. Bilety od 15 zł.

godz. 18.30 – w Kino Teatr Apollo przy ul. Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny pt. ,,Przygoda z ogrodnikiem”.  W rolach głównych Anna Mucha i Michał Sitarski. Spektakl traktuje o małżeństwie, które miało wspólne marzenia aktorskie, ale rzeczywistość okazała się trudniejsza. Sztuka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Bilety w cenie od 50 do 160 zł.

godz. 19.00 – na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowskiej odbędzie się Gruziński Balet Narodowy 'Sukhishvili’. To unikalne show taneczne w którym wystąpi 100 tancerzy i orkiestra. Grupa realizująca wydarzeni w zaskakujący sposób połączyła nowoczesne kroki taneczne z tradycyjnym folklorem gruzińskim. To bardzo dynamiczne show. Bilety od 150 do 270 zł.

Czytaj także: Bawmy się gwarą. Kupujmy szabelek i pyry! [FILM]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl