W Poznaniu rusza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

1 czerwca ruszy pierwsza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Z oferty skorzystają przede wszystkim seniorzy, którzy skończyli 70 lat.

Łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe i wodoodporne pokrowce, wózki, kule
i laski inwalidzkie, balkoniki i chodziki oraz inhalatory to tylko część wyposażenia, które już od 1 czerwca będzie dostępne dla seniorów. Sprzęt będzie można wypożyczyć na 3 miesiące po wpłaceniu jednorazowej kaucji zwrotnej. Przez ten czas seniorzy będą mogli dopełnić wszystkich formalności koniecznych, by dostać dofinansowanie na kupno własnego wyposażenia. W wyjątkowych przypadkach sprzęt będzie można wypożyczyć na pół roku.

Do skorzystania z wypożyczalni niezbędne będzie aktualne zaświadczenie lekarskie, które potwierdzi schorzenie i określi, jakiego dokładnie sprzętu potrzebuje chory. Zainteresowani ofertą wypożyczalni mogą zadzwonić do biura Poznań-Kontakt tel. 61 646 33 44 . Wszystkie formalności związane z odbiorem, zwrotem i korzystaniem z usługi odbywać się będą w siedzibie Caritas (ul. Rynek Wildecki 4a). Projekt realizowany jest wspólnie przez miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl