W Poznaniu powstanie kolejny kort do pickleballa. Co to za sport?

Trochę pingpong, trochę tenis, a trochę badminton. W Poznaniu powstanie zupełnie darmowy kort do zyskującego coraz większą popularność pickleballa.

Już piątego lipca przy ulicy Lubczykowej w Poznaniu mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowego kortu do pickleballa. To projekt realizowany jeszcze przez poprzednią kadencję Rady Osiedla Morasko-Radojewo. Będzie to dopiero trzeci tego typu kort w Poznaniu, a czwarty w Wielkopolsce. Jeden znajduje się w Lesznie.

Czym jest pickleball?

To gra dla dwóch lub czterech graczy, łącząca elementy trzech sportów rakietowych – tenisa, pingponga i badmintona. Jest to jednak sport zdecydowanie wolniejszy od tenisa ziemnego. Pickleball jest świetnym wyborem zarówno dla najmłodszych, jak i osób, które mają doświadczenie w sportach rakietowych. Przez stosunkowo mały kort, sport ten polega głównie na strategii i precyzji zagrań, a nie na szybkości.

Sport stanowy

Gra powstała w 1965 roku jako podwórkowy sport dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Szybko zyskała jednak popularność, a w 2022 roku uznano ją za oficjalny sport stanowy Waszyngtonu. Nieskomplikowane zasady sprawiają, że aktualnie uprawia go ponad 40 milionów ludzi. Co więcej, jest to sport stosunkowo tani pod względem potrzebnego sprzętu.

Czytaj także: Wzmocni Wartę. Jest nowy snajper

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl