Nowa scena w Poznaniu. Przynajmniej tak będzie wyglądać

Scena na Piętrze od lat czekała na remont. Ten wreszcie się wydarzy. Teraz będzie wyglądała zupełnie jak nowa.

Często było tu zbyt gorąco, a dostanie się na samo piętro, od którego scena wzięła nazwę, było dla niektórych poważnym wyzwaniem. Teraz wszystko się zmieni. Scena na Piętrze przejdzie wreszcie długo wyczekiwany remont, bo udało się znaleźć na ten cel niezbędne środki.

– Właśnie otrzymaliśmy finansowanie na kompleksowy remont Estrady Poznańskiej, to jest 30 milionów złotych – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Będzie też centrum senioralne

– Mamy już gotowy projekt. Wyremontujemy nie tylko samą Scenę na Piętrze, ale i całą kamienicę – zdradza Solarski.

Zyska ona nie tylko odświeżone elewacje. Najważniejsze zmiany zajdą w środku. Wnętrza będą wyremontowane zgodnie z przygotowanym już projektem. Pojawi się klimatyzacja, a na wybrane piętro dostaniemy się nowa windą, której szyb zostanie dobudowany w podwórzu. Na tym jednak nie koniec.

– W ciągu trzech lat miejsce to będzie zupełnie odmienione. Warto dodać, że w kamienicy tej znajdzie się również centrum dla seniorów – zdradza prezydent Solarski.

Scena na Piętrze przy ul. Masztalarskiej jest miejscem nierozerwalnie związanym z kulturalnym życiem Poznania. W trakcie ponad czterdziestu lat na jej deskach występowai najwięksi polscy aktorzy i muzycy tacy jak: Anna Seniuk, Beata Tyszkiewicz, Hanka Bielicka, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Gustaw Holoubek czy Leon Niemczyk oraz Roman Wilhelmi.

wizualizacje: Estrada Poznańska

Czytaj też: Policja szuka pedofila. Może być mieszkańcem Wielkopolski

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl