W Poznaniu powstanie “elektryczny las”. 912 nowych drzew

Poznań w konkursie na Polską Stolicę Recyklingu zebrał aż 91200 kilogramów elektroodpadów i otrzymał 912 sadzonek drzew.

STOLICA RECYKLINGU

Poznańska Szkoła Podstawowa Specjalna nr 112 reprezentowała Poznań w konkursie na Polską Stolicę Recyklingu. Zwyciężyło miasto, które zebrało najwięcej elektrycznych śmieci w przeliczeniu na mieszkańca. Poznań zebrał aż 91200 kilogramów elektroodpadów.

30 UCZNIÓW

Jak zapowiadali organizatorzy, za każde 100 kilogramów elektrycznych śmieci, szkole przypada jedna sadzonka drzewa. Poznań wzbogaci się więc o 912 nowych nasadzeń. Powstanie “elektryczny las”. Co ciekawe, placówka liczy jedynie 30 uczniów, a zebrała aż 20 944 punkty. Warto przy tym zaznaczyć, że przykładowo za lodówkę szkołą otrzymywała 30 punktów, a za 100 sztuk baterii tylko jeden.

OGROMNA NAGRODA

Co więcej, oprócz prawie 1000 sadzonek, które trafią w ręce Miasta, placówka otrzymała 50 tysięcy złotych. Wydarzenie ma przypominać, by segregować elektryczne odpady. Konkurs na Polską Stolicę Recyklingu organizowała Fundacja Odzyskaj Środowisko, a rozstrzygnięty został na początku marca.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl