W Poznaniu powstały nowe murale. To wstęp do ważnego wydarzenia organizowanego w Bułgarii

W Poznaniu pojawiły się nowe murale przedstawiające ważne postacie z historii Polski, które miały znaczący wpływ na losy kraju. Prace stworzyła pracownia Ventzi. Ta inicjatywa jest wstępem do ważnego wydarzenia organizowanego w Bułgarii.

Garbary Poznań

W środę, 19 czerwca pracownia Ventzi zakończyła prace nad malowidłami na poznańskich Garbarach, przy rogu ulic Wszystkich Świętych i Mostowej. Murali przedstawiają galerię postaci Wszystkich Świętych Artystów Polskich. Charakteryzują się one nietypowym stylem malowania. Wszystkie wykonane są czarna farbą na białym tle.

fot. Łukasz Gdak

– Murale te przedstawiają wybrane wielkie postacie. Stworzone zostały po to, abyśmy byli świadomi swoich niebylejakich korzeni – informuje na swoim profilu Szkoła Ventzi – Rysunek Malarstwo Architektura.

Postacie są dość mroczne, co może sprawić, że nie każdy od razu rozpozna, kogo przedstawiają prace.

fot. Łukasz Gdak

– Wszyscy bohaterowie są podpisani, tak aby każdy miał ochotę kliknąć w internecie i czegoś się dowiedzieć – dodała Szkoła Ventzi.

Obrazy przedstawiają postacie takie jak Bruno Schulz, Tadeusz Kantor, Jacek Malczewski, Mikołaj Kopernik oraz wiele innych znanych osobistości. Malunki stanowią wstęp do tegorocznego Festiwalu Murali organizowanego co roku latem przez Pracownię Ventzi w Bułgarii, w wiosce Staro Zhelezare, znanej jako Street Art Village.

Zobacz wszystkie postacie namalowane przez pracownię Ventzi:

Czytaj także: Czy poznaniacy mogą spokojnie jeść lody? Są wyniki badań

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl