W Poznaniu po raz pierwszy pojadą autobusy Mercedesa

MPK Poznań przeprowadzi wymianę autobusów. Stare i wysłużone pojazdy już niedługo zostaną zastąpione przez nowe Mercedesy. Aż 20 takich autobusów do stolicy Wielkopolski trafi najpóźniej latem przyszłego roku.

20 NOWYCH AUTOBUSÓW

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Poznaniu podpisało umowę na zakup 20 nowych autobusów Mercedes-Benz Conecto G. Najpóźniej w lipcu przyszłego roku zasilą one flotę komunikacji miejskiej. To pierwszy raz w historii, kiedy po Poznaniu jeździć będą autobusy właśnie tej marki. Poznali je już mieszkańcy wielu polskich miast. Do stolicy Wielkopolski dostarczy je firma EvoBus Polska.

Zależy nam na tym, aby komunikacja miejska była jak najbardziej niezawodna, a podróże bezpieczne i komfortowe. Właśnie dlatego sukcesywnie wymieniamy wysłużone pojazdy na nowe. – skomentował Krzysztof Dostatni.

SPECYFIKACJA

Będą to pojazdy klimatyzowane i niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz z ograniczeniami w poruszaniu się, na przykład matek z wózkami dla dzieci. Co więcej, wyposażone będą w wyświetlacze, które ułatwią rozpoznanie numeru linii. Będą również monitorowane. Wejść do autobusu pozwolą 4 pary szerokich drzwi.

Pojazdy napędzane będą silnikami diesla. Najnowsze technologie zastosowane przy jego produkcji sprawiają jednak, że nie będzie on produkował tak dużo szkodliwych dla środowiska substancji. Dodatkowo wykorzystywać one będą energię z hamowania.

ZASTĄPIĄ STARE

Nowe autobusy zastąpią część pojazdów z aktualnej floty. Te najstarsze mają nawet po 18 lat i napędzane są silnikami starych generacji, przez co emitują duże ilości spalin i nie spełniają europejskich norm. Aktualnie MPK nie naprawia już tak starych pojazdów. Po takim czasie eksploatowania autobus jest wycofywany z obiegu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl