W jakim składzie Warta zagra w kolejnym sezonie? Trwają negocjacje

Warta Poznań buduje kadrę na sezon 2026/2027. Klub prowadzi rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić zespół.

Oprócz rozmów z nowymi zawodnikami, klub przedłuża także kontrakty z obecnymi. Pewne jest już, że w zielonych barwach nadal występować będą Jan Niedzielski, który związał się z Wartą nową dwuletnią umową, oraz Kacper Rychert, który pozostanie w zespole na kolejny sezon. Umowy obowiązujące także w nadchodzących rozgrywkach mają również najlepszy strzelec minionego sezonu Marcel Stefaniak, a także Michał Smoczyński i Mateusz Stanek. Wcześniej klub przedłużył umowy z Kacprem Lepczyńskim i Szymonem Zalewskim. Do grudnia, a możliwe że i dłużej, w Warcie pozostaną również wypożyczeni Paweł Kwiatkowski i Patryk Kusztal. W zespole zostaje także jeden z liderów defensywy, Tomasz Wojcinowicz. Obrońca przechodzi jednak rehabilitację po kontuzji nogi i na jego powrót na boisko kibice będą musieli jeszcze poczekać. Równocześnie trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami obecnej kadry dotyczące ich przyszłości w klubie.

Kto dołączy do drużyny, a kto ją opuści?

Pierwszym letnim wzmocnieniem Warty został 19-letni pomocnik Jakub Kendzia. Jak zapowiada klub, w najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych transferów.

Z kolei po zakończeniu okresu wypożyczenia do swoich macierzystych klubów wracają Karol Dziedzic i Kacper Szymanek. Wcześniej z Wartą pożegnali się Filip Waluś oraz Szymon Michalski.

Czytaj także: PZPN podjął decyzję w sprawie meczu o Superpuchar. Tradycji stanie się zadość

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl