W domu miała hurtownię z podrabianą odzieżą. Towar był wart ponad 1 mln zł

Policjanci z Piły zatrzymali 48-latkę podejrzaną o nielegalny handel odzieżą. Okazało się, że w mieszkaniu kobiety znajduje się podrobiony towar o wartości przekraczającej 1 milion złotych.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, dostali informację, że 48-letnia kobieta może handlować podrabianą odzieżą. Postanowili sprawdzić jej mieszkanie. Znaleźli tam ponad 800 sztuk podrabianej odzieży, galanterii i obuwia, na których były fałszywe znaki znanych marek.

W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze odkryli, że 48-letnia kobieta zajmowała się sprzedażą podrabianych produktów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kobieta robiła to od dwóch lat i było to jej stałym źródłem dochodu. Funkcjonariusze ustalili też, że pokrzywdzonymi w tej sprawie są aż 34 firmy. Wartość podrobionych towarów wynosiła ponad 1 mln zł.

– Właściciele przedsiębiorstw zostali narażeni na niematerialne straty w postaci utraty renomy oraz zaufania do produkowanych przez nich towarów – poinformował sierż. szt. Wojciech Zeszot z wielkopolskiej policji.

Kobieta usłyszała 34 zarzuty związane z nielegalnym wykorzystaniem znaków towarowych. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Walka ze smogiem. Radni domagają się zaostrzenia działań

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl