W Belgii strajkują, w Poznaniu odwołują sylwestrowe loty

Według związków zawodowych spora część personelu lotniczego Ryanair w Belgii nie otrzymuje ustawowej płacy minimalnej. Z tego powodu pracownicy ogłosili strajk. Wpłynie on na ponad 100 połączeń. Odwołane zostały również loty z i do Poznania.

128 LOTÓW

Personel pokładowy linii lotniczej Ryanair w Belgii ogłosił strajk, protestując wobec warunków pracy. Z tego powodu wiele lotów stanęło pod znakiem zapytania, co wywołało niezadowolenie wśród pasażerów. Jak się okazało, Ryanair ogłosił, że odwołuje w nadchodzący weekend aż 128 lotów z i do lotniska Charleroi, znajdującego się w okolicach Brukseli.

POZNANIACY NIE POLECĄ

Część z nich dotyczy również Poznania. Dokładniej chodzi o dwa połączenia zaplanowane na 31 grudnia. Jeden z samolotów miał zabrać pasażerów z Poznania o godzinie 13:55. Drugi lot miał odbyć się z Brukseli do stolicy Wielkopolski, a wylot zaplanowany był na godzinę 18:10. Były to jedyne planowane połączenia z lotniska Ławicy do Brukseli w tym okresie.

RYANAIR ZA MAŁO PŁACI?

Strajk w Belgii potrwa łącznie 6 dni i zaplanowany jest również na kolejny weekend od 6 do 8 stycznia. Pracownicy strajkowali również zeszłego lata. Według związków zawodowych Ryanair łamie belgijskie prawo pracy. Jak mówią, spora część personelu nie otrzymuje ustawowej płacy minimalnej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl